Mait Kraun • 9 veebruar 2017

Merko tulemused kehvad, aktsia langeb

Merko ehitab.  Foto: Raul Mee

Merko Ehituse käive jäi eelmisel aastal sisuliselt samale tasemele, aga kasumlikkus langes, sest ehitusturul on rasked ajad. See pani ka aktsia langema.

Merko Ehituse 2016. aasta puhaskasum langes eelnenud aastaga võrreldes 39 protsendi võrra 6,1 miljoni euroni. Puhaskasumi marginaal vähenes 2,4 protsendini (2015. aastal 4 protsenti). Terve aasta müügitulu kasvas alla poole protsendi 252 miljoni euroni.

Kusjuures Eesti käibe osakaal on tõusnud 68 protsendini, aasta varem oli see 62 protsenti. Müüdud korterite arv suurenes aasta lõikes üle 22protsendi, aga sellest saadud müügitulu vähenes 7,8 protsenti.

Keeruline aasta

Kontserni juhtkond teatas, et ettevõttel oli keeruline aasta vaatamata sellele, et Baltimaade pealinnades on aktiivselt elamuid ehitatud. Ehitusturul tervikuna pole kasvu toimunud ning juba mitmendat aastat on madalseisus ka riiklikud investeeringud infrastruktuuriobjektidesse.

„Kontserni ettevõtete infrastruktuuri ehitusvaldkonna tegevusmaht jäi 2016. aastal selgelt alla ootuste,“ avaldas Merko börsiteates. „Tulemusi mõjutas ka asjaolu, et mitme suurobjekti ehituse käivitumine viibis ning saime nendega aktiivselt jätkata alles aasta lõpus.“

Ettevõte juhatus nentis, et elamuarenduse ja eratellijate hoonete ehituse valdkond aitas hoida müügitulu 2015. aasta tasemel, aga kasumlikusega ei saa rahule jääda. „Hoonete ehitushangetel on jätkuvalt väga tugev hinnakonkurents, mis viib marginaalid äärmiselt õhukeseks ning peatöövõtjad kui ka tellijad võtavad suuri riske.“

Dividendi tahetakse vähendada

Neljanda kvartali puhaskasum oli 1,4 miljonit eurot, mis on 3 miljoni võrra vähem kui aasta tagasi. Müügitulu kasvas aga 18,4 protsenti ja ulatus 78,6 miljoni euroni.

Aruandeperioodi lõpus oli kontsernil raha 33,5 miljonit eurot, omakapitali aga 122,8 miljonit eurot. 31. detsembri seisuga oli Merko Ehituse netovõlg 12,5 miljonit eurot.

Ühtlasi tegi ettevõtte juhatus ettepaneku, et dividendidena makstakse välja 7,3 miljonit eurot (0,41 eurot ühe aktsia kohta). Eelmisel aastal maksti dividendi 0,51 eurot aktsia. See tähendab, et Merko dividenditootlus on praegu veidi üle 4,5 protsendi.

Ettevõtte aktsia on täna langenud 1,74 protsenti 9,04 euroni. Viimase kuue kuuga on Merko aktsia kallinenud 13,7 protsenti.

Hetkel kuum