Artur Erik Lindmaa • 3. august 2017 kell 6:37

Aasia turud punases

Austraalia börs  Foto: EPA

Aasia turud, mis tõusid kümne aasta tippu, vajusid täna langusse, põhjuseks investorite ettevaatlikkus enne Ameerika tööjõuturustatistika avaldamist, mis peaks andma aimu globaalse majanduskasvu tugevusest, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Lõuna-Korea aktsiad kukkusid peale novembrit suurimalt ja selle põhjuseks oli president Moon Jae-ini avaldus, et ta soovib tõsta suurkorporatsioonide makse.

Austraaliast Jaapanini olid aktsiad languses, tirides kaasa MSCI Asia Pacific Indeksi oma kümne aasta kõrgeimalt tasemelt. Ameerika dollari vahetuskurss langes kahe aasta madaltasemele, sest Föderaalreservi eestkõnelejad jäid intressimäärade tõstmise asjus kahtlevaks. Ameerika kümneaastaste võlakirjade jooksev tootlus oli 2,26%.

Samuti muutis investoreid ettevaatlikuks Donald Trumpi administratsiooni plaan algatada Hiina-vastane uurimine potentsiaalse intellektuaalse omandi rikkumise tõttu. Bloombergi sõnul ei sea see käik ohtu ainuüksi kahe suurriigi vahelist kaubandust, vaid võib mõjutada negatiivselt kogu maailma majandust.

Samsung Electronicsi aktsia kukkus 3,8%, haarates endaga ka börsiindeksid. Jaapani Topix indeks langes 0,1%, Austraalia S&P/ASX 200 Indeks ja Hongkongi Hang Seng kukkusid 0,2%.

Hetkel kuum