Liina Laks • 11. august 2017 kell 7:57

Hiina võttis internetihiiud veel tugevamasse haardesse

Tencent Hiinas.  Foto: Reuters/Scanpix

Mitu internetihiidu eesotsas Tencenti ja Baiduga sattusid Hiina võimude huviorbiiti: neid kahtlustatakse rangete internetireeglite rikkumises, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

Hiina võimudele jäid silma Tencenti (Messengeri-teenus WeChat), Baidu ja Weibo (Twitteri-stiilis blogi) teenused, mille kasutajate loodud sisus olevat „vägivalda, pornograafiat ja kuulujutte, mis ohustavad sotsiaalset korda“. Milliseid samme Hiina võimud börsiettevõtete vastu astuda võivad, pole veel selge.

Hiina on aina enam internetikraane kinni keeranud, mõni nädal tagasi andis ka Apple alla ja korjas Hiina turult ära ligi 60 äppi, millega sai VPN-teenust kasutades internetitsensuurist mööda hiilida. Bloombergi andmetel on karmid sammud eelmäng aasta lõpus toimuvale kommunistide partei kongressile, kus kinnistatakse president Xi Jinpingi võim.

Tencenti aktsia kukkus täna Hongkongi börsil 4,4 protsenti. Aasta algusest on aktsia aga 64 protsenti tõusnud.

Baidu aktsia kukkus USA börsil 3,36 protsenti, järelturul langes aktsia veel 0,14 protsenti. Aasta algusest on aktsia aga tõusnud 35 protsenti.

Weibo USA börsil noteeritud aktsia kukkus 5,77 protsenti ja järelturul veel protsendi jagu. Aasta algusest on aktsia aga kallinenud enam kui 100 protsenti.

Hetkel kuum