Mait Kraun • 16. veebruar 2018 kell 17:15

Euroopa aktsiatel viimase aasta parim nädal

Pariisi börs  Foto: EPA

Euroopa aktsiaturgudel oli enam kui aasta parim nädal, millele on kaasa aidanud globaalsete turgude taastumine, vahendab MarketWatch.

Euroopa aktsiaturge kajastav Stoxx 600 indeks kallines täna 1,1 protsenti, 380,6 punktini – tegemist on kolmanda järjestikuse tõusupäevaga. Neljapäeval kallinesid Euroopa aktsiad 0,5 protsenti.

Nädala lõikes ulatus tõus üle 3 protsendi ning tegemist on parima nädalaga alates 2016. aasta detsembrist, selgub FactSeti andmetest. Eelnevalt oli indeks kolm nädalat järjest languses.

Euroopat toetas Ühendriikide aktsiaturu tõus, mis on kestmas juba kuuendat päeva järjest. „Euroopa on hüpanud kõrgemale ja see on toimunud pärast seda, mil Wall Streetil oli muljetavaldav kallinemine,“ rääkis City Indexi analüütik Fiona Cincotta. „See viitab asjaolule, et turud on kõrgemate inflatsiooniootustega kiiresti ära harjunud. Ei tasu ära unustada, et börsifirmade tulemused on tugevad ja väljavaated head.“

Tõsi, Tallinna börsile tõus siiski täna ei jõudnud – kohalik indeks langes 0,33 protsenti, 1270 punktini.

Hispaania IBEX 35 indeks tõusis 1,2 protsenti ja Saksamaa DAX 30 lisas 0,9 protsenti. Prantsusmaa CAC 40 hüppas 1,1 protsenti ja Suurbritannia FTSE 100 kallines 0,8 protsenti.

Hetkel kuum