Rait Kondor • 29. märts 2018 kell 17:21

Trump hoogustab Amazoni vastast rünnakut

Foto: Twitter

USA president Donald Trump süüdistas eile Amazoni, et see ei maksa piisavalt makse, et Amazon kasutab ära USA riiklikku postifirmat ja et Amazon sunnib väikseid jaekaupmehi oma äritegevust lõpetama. Trump pani vastava postituse Twitterisse.

Reutersi uudisteagentuur vahendab, et Trump on rünnanud Amazoni ja selle juhti Jeff Bezost mitmel korral varemgi ning Trumpi eilne Twitteri sõnum tuli vahetult pärast kolmapäeval uudisteportaalis Axios ilmunud artiklit, mis rääkis, et Trump soovib Amazoni kasvavale jõule päitsed pähe panna monopolide vastase seaduse kaudu.

I have stated my concerns with Amazon long before the Election. Unlike others, they pay little or no taxes to state & local governments, use our Postal System as their Delivery Boy (causing tremendous loss to the U.S.), and are putting many thousands of retailers out of business!— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) March 29, 2018

Täpseid põhjusi Trumpi pahameele kohta pole teada. USA riiklik postfirma USPS teenis küll eelmisel aastal 2,7 miljardit dollarit kahjumit, kuid see oli suures osas töötajate pensionikulude suurenemise tõttu. USPS-i müügitulu pakkide saatmise eest tõusis eelmisel aastal 13% võrra 19,5 miljardi dollarini. Arvatakse ka seda, et Trumpi üheks Amazoni vastase vaenu põhjuseks on asjaolu, et Amazoni asutaja ja omanik Jeff Bezos omab ka Washington Posti ajalehte, mis on avaldanud Trumpi vastaseid artikleid.

Amazoni aktsia langes kolmapäeval ligi 5% ning eile hoolimata turu positiivsusest veel 1,7%. Kokku on Amazoni aktsia viimase kolme päevaga langenud 10,3%.

Hetkel kuum