Mait Kraun • 13. juuni 2018
Jaga lugu:

Gundlach: USA rahandus liigub katastroofi poole

Varahaldusfirma DoubleLine Capitali asutaja ja juht Jeffrey Gundlach.  Foto: Bloomberg

DoubleLine Capitali juht ja miljardärist investor Jeffrey Gundlach hoiatas, et USA rahandus näeb järjest rohkem välja nagu enesetapumissioon, vahendab MarketWatch.

„Me teeme praegu midagi, mis näeb välja nagu enesetapimissioon,“ ütles ta DoubleLine Total Return Bond Fundi värskes veebiseminaris. „Me tõstame riigieelarve defitsiiti ja intresse samal ajal.“

„See on küllaltki ebatavaline, et me näeme praeguses majandustsükli faasis sellist võlgade kasvu,“ ütles Gundlach. Ta tõi välja, et nii Föderaalreservi baasintressimäärad kui ka võla suhe SKPsse on kasvamas.

‘Good, Truth-Loving Soul’ Jeff Gundlach Thinks We’re All On A ‘Suicide Mission’ https://t.co/SOFXUx3WOY pic.twitter.com/PnC8bDghFa— Walter White (@heisenbergrpt) June 13, 2018

Tõsi küll, mitmed turuosalised ütlesid, et investorid ei peaks selle pärast muretsema. Tegemist on teada infoga ning paljud on selle eest juba aastaid hoiatanud.

Üks Twitteri kasutaja nentis, et „peamine küsimus“ seisneb selles, millal turud selle probleemi pärast muretsema hakkavad. „Praegu ei huvia see turge üldse,“ kirjutas ta.

So Gundlach says we are on a suicide mission because we are raising rates and increasing deficits. This if course is not groundbreaking news as everyone knows this the real question is when will the market absorb the danger. Right now it could care less. It cares when it cares— Steven LaBow (@slabow) June 13, 2018

Lisaks sellele usub Gundlach, et dollar hakkab odavnema, nafta liigub 80-90 dollarini barrelist ning nüüd on hea aeg investeerida arenevate turgude kõrge tootlusega võlakirjadesse.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas