Mait Kraun • 26. juuni 2018
Jaga lugu:

Tariifid panid Harley-Davidsoni aktsia kukkuma

Harley-Davidson  Foto: Shutterstock

Harley-Davidsoni aktsia hakkas esmaspäeval kiiresti langema, sest mootorrataste tootja teatas, et Euroopa Liidu tariifidega kaasnevad "märkimisväärsed" kulud, vahendab MarketWatch.

Harley-Davidsoni mootorratastele kehtestatud tariifid tõusevad 6 protsendilt 31 protsendini. See tähendab, et mootorratta keskmine hind tõuseb Euroopa Liidus 2200 dollari võrra.

Ettevõte teatas, et see tekitab neile 2018. aastal lisakulu 30–45 miljoni dollari ulatuses. Terve aasta lõikes ulatuvad kulud 90–100 miljoni dollarini. Kuludega saadakse aga hakkama, lisas ettevõte.

"Harley-Davidson usub, et kulude järsk kasv mõjutab märkimisväärselt ka meie Euroopa Liidu äri. Kulude kasv kantakse üle edasimüüjatele ja jaemüügiklientidele. See piirab klientide ligipääsu meie toodetele ning kahjustab edasimüüjaid," ütles ettevõte.

Harley-Davidsoni aktsia kukkus eile New Yorgi börsil lausa 5,97 protsenti, 41,57 dollarini. Tegemist oli suurima ühepäevase langusega alates 30. jaanuarist, mil ettevõtte aktsia kukkus pärast tulemuste teatamist 8 protsenti.

Euroopa on Harley-Davidsoni jaoks suuruselt teine turg – kokku saadakse sealt 19 protsenti müügitulust (USAst saadakse 61 protsenti).

Jaga lugu:
Hetkel kuum