Äripäev • 31. juuli 2018 kell 11:01

Euroopa turud müügilainega kaasa minna ei taha

Euroopa turud pole USA börsi müügilainega veel kaasa läinud, kuid tugev tulemuste hooaeg ei suuda indeksitele ka suuremat hoogu anda.

AgustaWestland AW189, Leonardo valmistatud helikopter.   Foto: Scanpix

Täna pealelõunal liikusid nulli ringis nii Stoxx 600, DAXi kui ka CAC40 indeks. Prantsusmaal aitas indeksit ülespoole vedada meediafirma Vivendi, mis teatas tulemused ning andis mõista, et võib poole UMG muusikaüksusest müüki panna. Aktsia tõusis 5%. Saksamaal olid tõusjad eelkõige tulemused teatanud Lufthansa ja Deutsche Bank.

Seevastu Londoni börsiindeks sai hoogu BP Billitoni headest tulemustest, kaasa aitas ka finantssektor. Kuid indeksi suurim tõusja oli finantsteenuste osutaja Provident Financial, kes vahetas välja nõukogu ja lubas taastada dividendi. Teate peale rallis aktsia 14 protsenti.

Lõuna-Euroopas oli Itaalia börsiindeks FTSE MIB tõusnud peaaegu protsendi jagu ning Hispaania IBEX 0,6 protsenti, kus ka oli pangandussektori pidupäev. Rekordi lõi Itaalia kaitsetööstusettevõte Leonardo, mis teatas, et 2018. aastal on oodata suuremat käivet. Hiljuti sai riigi kontrolli all olev Leonardo Itaalialt lepingu relvastatud sõidukite tootmiseks ning Milano ostis talt juulis metrooronge. Tänavu tõotab Leonardo käibele hoogu anda märtsis teatavaks saanud helikopteritehing Katariga: see läheb Reutersi andmetel maksma 3 miljardit eurot ning just Leonardol on seal mängida võtmeroll. Täna rallis aktsia ligi 10 protsenti, enam kui 10 euro tasemele.

Palju statistikat

Võlakirjaturule tõi täna kergendusohke Jaapani keskpank, mis teatas, et plaanib jätkata lõdva rahanduspoliitikaga. See pani langema nii jeeni kursi kui ka võlakirjade tootluse.

Euroopa Liit avaldas jällegi Euroopa tarbijahinnaindeksi, mis näitab, et inflatsioon jõudis juulis 2,1 protsendi tasemele. Seevastu SKT kasvab oodatust vähem: kui analüütikud lootsid, et SKT kasv on 0,4%, siis juulis jäi see number 0,3% juurde.

Õhtul jätkub statistikute etteaste USAs, kus tehakse teatavaks tarbijate kindlustunde indeks. Samuti avaldatakse USA naftavarude seisukord, mis võib viimastel päevadel oluliselt tõusnud nafta hinnale uue suuna anda. Huvitavamatest tulemustest on täna õhtul oodata Apple´i ja Baidu omi. Apple´i puhul vaatavad investorid kullipilguga, kas tehnoloogiasektori nõrkus võib õunafirmale üle kanduda.

Varahommikul aitab börsidel suunda leida Hiina tootmisjuhtide indeks.

Hetkel kuum