Pille Ivask • 21 august 2018
Muuga sadam  Foto: Andres Tarto

Vopak vaeb Muuga terminali müüki

Hollandi nafta- ja keemiaettevõte Vopak teatas möödunud reedel, et võib hea hinna korral müüa neli naftaterminali, millest üks asub Tallinnas Muugal.

Vopak teatas, et järgneva 6–12 kuu jooksul peaks selguma, kas Algeciras, Amsterdamis, Hamburgis ja Tallinnas tegutsevate terminalide eest suudetakse hea hind välja kaubelda. „Ma arvan, et praegu on hea hetk strateegia ülevaatamiseks,“ ütles ettevõtte finantsjuht Gerard Paulides CNBC-le antud intervjuus. „Kui me head hinda ei saa, siis ei müü.“

Vopaki maksueelne kasum ehk EBITDA kukkus teises kvartalis aastases võrdluses 5%, 180,7 miljonile eurole. Terminalide täituvus langes samal ajal aastases võrdluses 5% jagu, 85%ni.

Reutersi analüütikud olid oodanud EBITDA kahanemist 2% juurde, samuti prognoosisid nad, et terminalide täitumus on parem, jäädes 87% juurde.

Ühtlasi teatas ettevõte, et tahab aktiivselt kulusid kärpida: järgmiseks aastaks peaks Vopak vähendama kulusid veel 15 miljoni euro võrra, mis tähendab, et kärpeprogrammi kogumaht tõuseb 40 miljoni euroni.

Eestis teenis Vopak möödunud aastal 99,34 miljonit eurot kahjumit. Ettevõttes töötas mullu 371 inimest.

Vopaki aktsia hind on Amsterdami börsil täna tõusnud 2,49%, 41,20 euroni.

Hetkel kuum