Äripäev • 11. september 2018 kell 6:49
Viljar Arakas  Foto: Andres Haabu

EfTENil stabiilne august

EfTEN Real Estate Fund III teatas, et fondi äritegevus augustis oli stabiilne.

Üüritulu teeniti 689 000 eurot, juulis oli see tuhat eurot väiksem. Maksueelne kasum ehk EBITDA oli augustis 617 000 eurot. Juulikuus jäi sees 580 000 juurde.

Puhaskasum oli augustis intressimäära vahetuslepingu negatiivse õiglase väärtuse muutuse tõttu 425 tuhat eurot. Juulis oli see 473 tuhat eurot.

Selle aasta kaheksa kuu kokkuvõttes on EfTEN Real Estate Fund III teeninud 5,6 miljonit eurot müügitulu, see on 19% rohkem kui eelmisel aastal. Maksueelseks kasumiks on kujunenud 4,4 miljonit eurot, mis on samuti 19% rohkem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Dividendide arvestuse alus (ehk EBITDA miinus tulumaksukulu miinus laenu- ja intressimaksed) võimaldaks fondi kaheksa kuu tulemuste põhjal maksta netodividende kokku 1,6 miljoni euro väärtuses, mis teeks 50 senti aktsia kohta. Kogu eelmise aasta kasumilt maksis EfTEN Real Estate Fund III 68 senti ühe aktsia kohta.

Uued üürnikud Leedu kaubanduskeskuses

Fondi kinnisvarainvesteeringutes on lähikuudel muutuseid oodata Saules Miestase kaubanduskeskuses Leedus, kuhu lisandub uusi üürnikke. Olulisim muutus tehakse keskuse teisel korrusel, kus SportsDirect avab selle aasta neljandas kvartalis 1300 ruutmeetri suuruse Šiauliai esinduskaupluse ning kus Poola odavpoodide kett Pepco avab oma uue kaupluse 2019. aasta märtsis.

Nimetatud kahe uue ankurüürniku lisandumine parandab oluliselt Saules Miestase teise korruse külastatavust. Uus restoran London Grill avas oma uksed Saules Miestase tänavakorrusel eelmisel nädalal.

Seoses toimuvate muutustega suletakse remonttööde ajaks kaubanduskeskuse osad kauplusepinnad, mis mõjutab ajutiselt omakorda üüritulu. Pärast uute kaupluste avamist tõuseb Saules Miestase üüritulu tase senisest kõrgemale.

EfTEN Real Estate Fund III konsolideeritud varade maht oli augusti lõpu seisuga 106,74 miljonit eurot. Eelmise aasta lõpu seisuga oli konsolideeritud varade maht 97,3 miljonit eurot. Omakapital on augusti lõpu seisuga 48,24 miljonit eurot, eelmise aasta lõpu seis oli 46,6 miljonit eurot. Fondi 12 kuu tootlus keskmise sisse makstud kapitali kohta on augusti lõpu seisuga 16,6%.

EfTEN Real Estate Fund III osaku puhasväärtus ehk NAV augusti lõpu seisuga oli 14,97 eurot. NAV kasvas augustis 0,9%.

Hetkel kuum