Rait Kondor • 17. september 2018 kell 18:16

Uber plaanib osta konkurendi Lähis-Idas

Kohalik näitab telefonis Careemi rakendust Palestiinas Ramallah linnas.  Foto: Mohamad Torokman/Reuters/Scanpix

Uber Technologies peab läbirääkimisi Dubais asuva konkurendi Careem Networks FZ ostmiseks, et kiirendada tegevuse laienemist Lähis-Idas, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed Bloombergi uudisteagentuurile.

Anonüümseks jääda soovinud allikad ütlesid Bloombergile, et Careemi ostuhinnaks tuleks 2 – 2,5 miljardit dollarit. Läbirääkimised kestavad ning Careemi juhatus proovib ettevõtte aktsionäre tehingu headuses veenda. Lõplikku otsust pole veel tehtud ning ettevõtted võivad tehingust ka loobuda.

Uber ja Careem pidasid esialgseid läbirääkimisi juba juulis, et ühendada enda Lähis-Ida sõidujagamisteenust, lootes sellega lahendada kulukas võistlus selles regioonis. Uber soovis väidetavalt omada üle poole loodavast ühisettevõttest ning samuti peeti lähedal seisvate allikate sõnul läbirääkimisi Careemi väljaostmiseks.

Tehing Uberiga võib ära jätta Careemi võimaliku aktsiate esmaemissiooni. Careem pidas 2018. aasta alguses investoritega läbirääkimis 500 miljoni dollari kaasamiseks, mis oleks firma väärtuse viinud enne võimalikku IPO-t 1,5 miljardi dollarini.

Careemil on üle miljoni autojuhi ning firma tegutseb rohkem kui 100 linnas Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas Marokost kuni Iraagini.

Careemi olulisteks aktsionärideks on Jaapani e-kaubandusfirma Rakuten ning Saksa autotootja Daimler.

Hetkel kuum