Äripäev • 21. september 2018
Jaga lugu:
Tesla tippjuhtide rivi jääb aina hõredamaks.  Foto: Reuters/Scanpix

Teslast lahkub järjekordne tippjuht

Viimasel ajal ettevõttest lahkunute nimekirja lisandus globaalsete tarnete juht Liam O’Connor, kirjutab Bloomberg.

Autotootjast Teslast lahkuvate tippjuhtide nimekirja lisandus Liam O’Connor, kes liitus Teslaga 2015. aasta märtsis. Tegemist on nüüdseks viienda tippjuhiga, kes on viimase viie nädala jooksul lahkumisavalduse sisse andnud. Sel kuul lahkusid veel pearaamatupidaja ning personali- ja kommunikatsioonijuht. Globaalse rahanduse asepresident Justin McAnear lahkub kuulduste järgi oktoobris.

Aktsia uudisele eelturul reageerinud ei ole. Viimase kuuga on Tesla aktsia kaotanud hinnas üle 7% ning kaupleb 298 dollari tasemel.

Tippjuhtide lahkumine satub ajale, mil Musk on enda tegevusega ettevõttele üksjagu probleeme kaela toonud. Tesla on silmitsi kohtuasjadega nii investorite kui ka USA väärtpaberite ja börsikomisjoni ning justiitsministeeriumi vastu seoses Muski väidetega ettevõte börsilt ära viia. Musk on ise kohtusse kaevatud seepärast, et ta kutsus Tai päästetöötajat pedofiiliks.

Selle kuu alguses teatas Musk mitmest ametikõrgendusest, et vabanenud kohad firmasiseselt ära katta. Kõige suurema muutusena nähti autotootmise divisjoni juhi Jerome Guilleni edutamist, mille tulemusel oleks ta tõenäoliselt saanud O’Connori ülemuseks, kirjutab Bloomberg.

Jaga lugu:
Hetkel kuum