Mait Kraun • 24. oktoober 2018 kell 12:12
LHV usub, et Harju Elektri potentsiaal Skandinaavia turul püsib tugev.  Foto: Mihkel Maripuu / Postimees /Sxanpix

LHV: Harju Elektril jätkuvalt positiivne väljavaade

LHV vanemanalüütik Sander Danil ütles, et Harju Elektri tulemused valmistasid pettumuse, aga nende positiivne väljavaade ettevõttele on jätkuvalt jõus.

Kolmanda kvartali numbrid olid paraku pettumus, aga lähemalt vaadates võib tõdeda, et midagi hullu ettevõttega siiski lahti ei ole,“ kommenteeris Danil.

Ettevõtte puhaskasum langes kolmandas kvartalis 99 protsenti, 18 000 euroni. Käive langes ligi 7 protsenti. Harju Elektri aktsia reageeris tulemustele üle 5protsendilise langusega.

Ajutised mõjurid

Danili sõnul mõjutas viimase kvartali tulemusi negatiivselt mitu erakorralise iseloomuga asjaolu, millel ei tohiks olla püsivamat mõju ettevõtte tegevusele.

„Kõige rohkem häiris tulemuste juures Soome tütarfirma Telesilta Oy täiendavad kulud, mis olid seotud lepingute lisatöödega,“ ütles Danil.

Nimelt mõjutas kasumlikkust oluliselt kolmandas kvartalis arvesse võetud 1,5 miljoni euro suurune kahjum, mis oli seotud laevaehituse elektritööde lisakuludega. Tegelik tulemus selgub aga läbirääkimiste ja juriidiliste vaidluste lõppemisel, teatas börsifirma.

Danil nentis, et suurt lootust seda raha tellijalt osaliselt tagasi saada ei ole. „See on ka ühekordse iseloomuga kulu, mis Telesilta edasist tegevust ja kasumlikkust oluliselt ei mõjuta,“ rääkis Danil.

Soomes mõjutas tulemusi negatiivselt ka alajaamade tellimuste vähenemine, mis oli seotud tuleohuga seotud elektritööde piirangutega.

LHV andis aktsiale ostusoovituse

LHV analüütikud kirjutasid üle-eelmisel nädalal avaldatud raportis, et ootavad tulemuste paranemist.

„Arvestades hiljutist võimekuse laiendamist, ostutehinguid ning tugevat nõudlust Harju Elektri põhiturgudel, ootame, et ettevõte säilitab hiljuti saavutatud käibe kasvu tempo ka lähitulevikus. Eeldame konservatiivselt, et Harju Elektri käive kasvab tänavu ligi 24 protsenti ning tulevastel aastatel ligi 5 protsenti,“ kirjutasid analüütikud Sander Danil ja Gert Siniloo analüüsis.

Enamgi veel, analüütikud ootavad, et „ärikasumi marginaal on 2018. aastal ligikaudu 3,3 protsenti, kasvades sammhaaval 5,7 protsendi peale 2022. aastal.“

Seepärast määrasid Danil ja Siniloo Harju Elektri aktsia uueks õiglase väärtuse vahemikuks 5–5,5 eurot ning andsid väärtpaberile ostusoovituse.

Ootused samad

Danil ütles pärast Harju Elektri tulemuste avalikustamist, et kolmanda kvartali põhjal oma ootusi langetama ei kiirustata. "Usume, et firma pikaajaline potentsiaal Skandinaavia turul püsib tugev," nentis ta.

Harju Elektri aktsia on viimase kuue kuuga langenud peaaegu 30 protsenti.

Hetkel kuum