Mait Kraun • 24. oktoober 2018 kell 11:47
Tieto Eesti ASi juht ja Harju Elektri aktsionär Anneli Heinsoo ei ole börsiettevõttesse veel usku kaotanud.  Foto: Scanpix

Harju Elektri aktsionärid: muretsemiseks pole põhjust

Äripäevaga suhelnud Harju Elektri aktsionärid küllaltki kehvade kvartalitulemuste pärast ei muretse ning usuvad, et pikaajaline väljavaade on jätkuvalt positiivne.

Väikeaktsionär Joonatan Uusväli nentis, et tema jaoks tulemused suurt üllatust ei valmistanud ning uute tütarfirmade käimatõmbamine tekitabki loomulikke "kasvuvalusid".

Tulemusi mõjutas negatiivselt uute ettevõtete ostmine ja käimatõmbamine Skandinaavias, aga see mõju on lühiajaline, rääkis Uusväli. "See ikka maksab, täiesti oodatud stsenaarium on hetkel lahti jooksnud. Usun, et olukord on ajutine ja tegemist on nii-öelda kasvuvaludega."

Ettevõtte puhaskasum kahanes kolmandas kvartalis 99 protsenti, 18 000 euroni. Käive vähenes ligi 7 protsenti.

127 902 Harju Elektri aktsiat omav Tieto Eesti ASi juht Anneli Heinsoo ütles, et ettevõtte kehvemad majandustulemused rõõmu ei valmista, aga pikemas perspektiivis on seis ka tema arvates hea.

"Harju Elekter on näidanud aastaid edukat äri ja pole põhjust arvata, et kolmanda kvartali tulemused ja sellega seotud põhjused võiksid ettevõtte äri pikemas perspektiivis mõjutada," ütles Heinsoo.

Hea ostukoht?

Aktsia reageeris tulemustele üle 5protsendilise langusega, mis valmistas Uusväljale rõõmu.

"Las teised müüvad, minu jaoks on Stockmanni hullud päevad alanud," kommenteeris Uusväli, kelle sõnul annab aktsia langus hea võimaluse oma osalust suurendada.

Väikeinvestor lisas, et mida rohkem aktsia langeb, seda enam ta juurde ostab. "Oste teen strateegia järgi neli korda aastas ja rebalansseerin oma portfelli," seletas ta.

Heinsoo nentis, et tema aktsiat juurde osta ei plaani, aga Harju Elekter on kindlasti hea investeering. "Siiani on koheldud ka väikeaktsionäre väga hästi," lisas ta.

Hetkel kuum