Äripäev • 30. detsember 2018 kell 8:00

Elon Muski suurimad apsud sel aastal

Elon Musk astus sel aastal korduvalt ämbrisse.  Foto: Reuters/Scanpix

Tesla juht Elon Musk on tänavu meediapildis olnud sageli päris kummalise käitumisega ning astunud mitmel korral ämbrisse.

Nii kirjutab portaal Inc, et pea kõik, mida Musk kas sotsiaalmeedias või mõnes intervjuus ütles, sattus kohe turmtule alla. Tema väljaütlemised tundusid veidrad ning otsused sageli põhjendamatud.

Järgnevalt ülevaade Muski selle aasta suurimatest prohmakatest.

Kutsus päästjat pedofiiliks

Tai koopasse kinni jäänud lapsed panid tänavu muretsema kogu maailma. Musk sai aga avalikkuse suure pahameele osaliseks, kui nimetas ühte päästeoperatsioonil osalejat oma Twitteri säutsus pedofiiliks. Musk hiljem küll vabandas oma väljaütlemiste pärast ning kustutas säutsu, ent äärmiselt solvav ja kohatu tundub tema käitumine siiani.

Suitsetas otse-eetris kanepit

Septembris pani paljusid imestama Muski käitumine Joe Rogani internetisaates “The Joe Rogan Experience“, kui ta suitsetas otse-eetris kanepit.

Joe Rogan ütles intervjuu ajal, et ta suitsetab koos tubakaga ka marihuaanat. „Sina vist seda aktsionäride tõttu teha ei saa?“ küsis Rogan Muskilt.

„Aga see on ju legaalne, on mul õigus?“ vastas Musk. Rogan kinnitas, et midagi ebaseaduslikku selles ei ole, mille peale vastas Musk „OK“ ja tõmbas sigaretti. Nii Rogan kui ka Musk elavad Californias, kus vabaaja kanep legaliseeriti selle aasta suvel.

Saatis alluvatele veidraid kirju

Juunis kirjutas meedia, et Musk on hakanud Tesla töötajatele saatma kummalisi pikki kirju. Musk väitis oma kirjatükis, et ettevõttes on sabotöör.

Kuulutas meediale sõja

Musk sattus Twitteris sõnasõtta mitme ajakirjanikuga, kes Teslast on kirjutanud. Muuhulgas lubas Musk, et loob eraldi veebisaidi, mis analüüsib iga artiklit ning toob välja, kui suur osa artiklist on vale ja kui suur osa õige.

Hetkel kuum