Kaspar Allik • 4. jaanuar 2019 kell 14:07
Sven Lennart Alpstal president Toomas Hendrik Ilveselt saadud riikliku autasuga.   Foto: Raul Mee

Tallinna börsi suurinvestor ostis ehitusfirmat juurde

Siinsel börsil rohkem kui 15 miljoni eurose portfelliga toimetav esiinvestor Sven Lennart Alpstal suurendas enda osalust ehitusettevõttes Nordecon.

Kui detsembri algul oli Alpstalil Nordeconis 12,87% suurune osalus läbi ettevõtte Luksusjaht AS, on see uue aasta alguseks kerkinud 13,01% peale. Vähem kui kuuga on lisandunud 44 540 aktsiat. Viimase poole aasta jooksul on osalus püsinud varasemal tasemel ning muutusi toimunud ei ole.

Muutusi osalustes on toimunud ka teiste ettevõtete seas. Kui novembri lõpus kirjutas Äripäev USA suurpanga JPMorgan Chase’i osaluse pidevast suurenemisest eelmisel suvel börsile jõudnud Tallinna Sadamas, siis praeguseks see trend raugenud ei ole ning osalus on suurenenud veelgi.

Jaanuari alguse seisuga on JPMorgan Chase taga olevast kliendist või klientidest saanud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi järel suuruselt teine osanik Tallinna Sadamas 3,62 protsendiga. Detsembri algusest alates on JPMorgani konto kätte läinud üle 1,19 miljoni aktsia ning ettevõtte aktsiaid on panga kontol kokku 9,52 miljonit. Suuruselt kolmandaks osanikuks langes Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank 3,56 protsendiga.

Hetkel kuum