Mintose juht brittide keelus probleemi ei näe

Martins Sulte  Foto: Andras Kralla
Indrek Mäe • 6. veebruar 2019 kell 11:17

Mintose ühisrahastusplatvormi juht Martins Sulte sõnul arvestatakse Briti finantsinspektsiooni keeldumise aluseks saanud kriitikaga, kuid portaali kasvuplaane ja igapäevategevust otsus ei väära.

„Otsus ei mõjuta kuidagi meie igapäevast äri ega tegevust teistes riikides,“ kommenteeris Sulte Äripäevale Briti finantsinspektsiooni otsust neid Ühendkuningriigi turule mitte lubada. „Suurbritannias on erinev ning väga spetsiifiline seadusraamistik ning kindlasti on sealse finantsinspektsiooni tagasiside meile väga väärtuslik, kuid hetkel me ei kiirusta sealsele turule sisenemisega,“ kinnitas ta.

Põhjus, miks Mintose juhtkond Ühendkuningriigi finantsinspektsiooni otsuse taustal suurt probleemi ei näe, seisneb Suurbritannia ees seisvates ebakindluse tekitajates. „Me ei tea, milline saab olema Brexit,“ märkis Sulte. „Samas kinnitan, et meie kasvu- ja laienemisplaanid on vankumatud ning kindlasti säilitame huvi kunagi ka Suurbritanniasse siseneda – töötame koos oma õigusnõustajatega selle nimel, et sealse finantsinspektsiooni kriitika saaks arvesse võetud.“

Sulte tõi veel esile, et alates avalduse esitamisest briti turule sisenemiseks on platvorm palju kasvanud. „Esitasime avalduse briti turule sisenemiseks ligi 2 aastat tagasi, selle ajaga on meie ärimudel arenenud ning meeskond suurenenud,“ ütles Sulte. „Oleme saavutanud Euroopas ja globaalselt väga palju ning defineerime end oma valdkonnas turuliidrina,“ rääkis ta.

Hetkel kuum