Pille Ivask • 23. aprill 2019 kell 8:26

Volditav Samsung laguneb käes

Samsung Galaxy Fold on sattunud suure kriitika alla – telefoni ekraan ei pea vastu ning ütleb juba pärast mõningast kasutamist üles.   Foto: Scanpix

Lõuna-Korea tehnoloogiahiid Samsung lükkab edasi kokku volditava nutitelefoni Galaxy Fold müügile paiskamise, sest telefoni ekraan on mitmel puhul lakanud töötamast.

Mitu tehnoloogiablogijat ning -saiti on viimastel nädalatel kirjutanud, et kokku volditava Galaxy Foldi ekraaniga on tõsiseid probleeme. Neist levinum on, et pärast ekraani kaitsekile eemaldamist ütleb telefoni ekraan üles. Samas pole Samsung pannud seadmele juurde märget, et kaitsekilet eemaldada ei tohi.

Portaal The Verge kirjutas oma ajakirjaniku kogemusele tuginedes, et telefon muutus kasutuskõlbmatuks, kui murdekohale ning ekraani alla kogunes puru. Portaal CNBC kirjutas, et Samsung Galaxy Fold lakkas töötamast näiliselt ilma igasuguse põhjuseta.

Müük ilmselt venib

Samsung on teada andnud, et püüab teha telefoni ekraani tugevamaks ja vastupidavamaks. Ettevõte teatas eile, et ekraani nõrkuse põhjuseks võib olla see, et ekraani murdekoha ülemine ja alumine osa on välistele mõjuritele liialt avatud. See tähendab, et ekraan vajaks tõsist inseneritööd ning telefoni müügilettidele jõudmine võtab üksjagu aega. Samuti lubas Samsung panna juurde hoiatuse, et ekraani kaitsekile eemaldamine võib telefoni rikkuda. Praegu on sellise info omaalgatuslikult juurde pannud USA telekomiettevõte T-Mobile.

Samsungi konkurentidest on kokku volditava telefoniga välja lubanud tulla Huawei ning Xiaomi, ent kumbki ettevõte pole välja käinud kindlat kuupäeva. BBC tehnoloogiaajakirjanik Chris Fox märkis, et Samsung on püüdnud konkurentidega võistelda, kes tuleb telefoniga kõige esimesena välja.

Samuti pole Samsung veel vastanud küsimusele, mil viisil on võimalik, et aastaid välja töötatud telefon pärast mõningast kasutamist üles ütleb. Samsung on oma testide põhjal kinnitanud, et Galaxy Foldi peaks saama kokku-lahti teha 100 000 korda.

Samsung tuli kokku volditava Galaxy Foldiga välja mõne aja eest. Telefon maksab umbes 1900 eurot. Ettevõte on teatanud, et annab mõne nädala jooksul teada, millal ta kokku volditava telefoniga uuesti välja tuleb. USAs oleks Samsung pidanud telefoniga ametlikult välja tulema juba sel nädalal, 26. aprillil, Suurbritannias aga 3. mail.

Samsungil on varemgi telefonidega probleeme olnud. Mäletatavasti sattus ettevõte suure kriitika alla, kui Samsung Galaxy Note 7 plahvatas ja tossas.

Hetkel kuum