Rait Kondor • 6. mai 2019 kell 21:02

Börs: USA aktsiaturu langus jäi kardetust väiksemaks

Kauplejad New Yorgi aktsiabörsil.  Foto: Drew Angerer/Getty Images/AFP/Scanpix

USA aktsiaturg oli esmaspäeva alguses suures languses, kui Trumpi Twitteri sõnumid panid investoreid kahtlema USA ja Hiina kaubandusläbirääkimiste õnnestumise osas. Kuid päeva lõpuks läks turgudel miinus oluliselt väiksemaks, kui Hiinast tuli sõnum, et siiski osaletakse kolmapäeval Washingtonis algaval järjekordsel kõnelustevoorul.

Laiapõhjaline S&P 500 börsiindeks langes esmaspäeval 0,45%, Nasdaqi indeks langes 0,5% ning Dow Jonesi tööstuskeskmine langes 0,25%.

Kauplemispäeva alustasid aktsiaindeksid ligikaudu 2%-lise langusega, kui USA president Trump oli pühapäevases Twitteri sõnumis avaldanud rahulolematust USA ja Hiina kaubanduskõneluste aeglase tempo üle ning ähvardas käesoleval nädalal seada 200 miljardi dollari väärtuses olevale Hiina importkaubale 25% suuruse tollimaksu praeguse 10%lise tollimaksu asemel. Sellega taganeks Trump oma veebruaris tehtud lubadusest.

Reuters vahendab, et aktsiabörs sai mõningast optimismi tagasi Hiina valitsuse teatest, mille kohaselt Hiina delegatsioon siiski sõidab sellel nädalal USAsse, et läbirääkimisi jätkata.

“Meil oli loomulikult päeva algus negatiivne, kuid turud näivad olevat jätkuvalt kindlat, et me saame Hiinaga kaubanduslepingu ning tegemist oli Trumpi tehingukunsti strateegiaga,” ütles Dallases asuva Hodges Funds portfellihaldur Gary Bradshaw.

Päeva lõpuks pöörasid positiivseks energiasektori aktsiad, kui nafta hind hakkas tõusma seoses USA ja Iraani vaheliste pingete suurenemisega. Brenti toornafta hind tõusis 1% võrra 71,57 dollarini barrelist ning WTI toornafta hind 1,2% 62,68 dollarini.

Tervishoiuteenuste aktsiad tõusid, kui Sohni investeerimiskonverentsil ütles Glenview Capital Managementi Larry Robbins, et eelistab sektorit. Robbins kordas oma soovitust tervishoiuteenuste pakkujate osas, nagu näiteks Cigna, mille aktsiad on Reutersi sõnul langenud seoses murega progressiivsete demokraatide kandidaatide osas, kes reklaamivad “meditsiiniline abi kõigi jaoks” rahastusplaane enne 2020. aasta valimisi.

“Haiglad ei ole rünnaku all, haiglad on suurepärane koht, kuhu investeerida,” ütles Robbins. Cigna aktsia tõusis esmaspäeval 3,9%.

Hetkel kuum