Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Sügavamat põhja USA börsil oodata ei ole
Goldman Sachs väidab, et USA aktsiad enam krooonaviirusest tingitud kriisi tõttu ei odavne tänu poliitikute üldisele hoiakule, et majanduse turgutamiseks tehakse kõike, mis vähegi võimalik, kirjutab Bloomberg.
Goldman Sachsi analüütikud usuvad, et investorid vaatavad läbi börsiettevõtete esimese kvartali tulemused ja keskenduvad siis 2021. aasta väljavaatele.
Foto: AFP / Scanpix
Pretsedenditu poliitilise toe ja ja tasahilju lameneva viirusekõvera kombinatsioon on vähendanud riske nii turgudele kui ka Ameerika Ühendriikide majandusele, kirjutasid analüütikud. Kui USA-l ei tule pärast majanduse taasavamist teistkordset suurt haiguspuhangut, siis aktsiaturud tõenäoliselt enam ei kuku.
Päikeseenergia tootmise hoogsa lisandumise tulemusena on energiaturul tekkinud olukord, kus päikesepaisteliste ilmadega langevad elektrihinnad sageli nullilähedaseks või lausa negatiivseks. Seetõttu on viimastel aastatel päikeseparkide investeeringute tasuvus oluliselt vähenenud. See valmistab enim probleeme päikeseparkidele, mille kõrval puudub tarbimine või salvestuslahendus.