2022. aasta lõppes paljude investorite jaoks investeerimiskahjumiga, mistõttu ei pruugi investeerimisega tegeleva äriühingu omakapitalinõue olla enam täidetud. Tegemist on probleemiga, mida investoril tuleb kindlasti lahendada. Jagame nõu, kuidas sellest olukorrast välja tulla ja kuidas luua täiendav omakapitali reserv.

- Investor peab olema valmis ka selleks, et börsigraafikul vaatab vastu langus.
- Foto: AP Photo / Scanpix
Miks luua täiendav omakapitali reserv? Juhul kui investeerida äriühingu kaudu nõnda, et enamik investeeritavast rahast on ühingusse sisse tulnud omanikulaenuna ja investeeringud on samal ajal tootnud kahjumit, võib ühingule tekkida negatiivne omakapital ehk netovara (bilansi aktiva üldsumma miinus passivas näidatud kohustuste üldsumma). Lihtsustatult tähendab see seda, et ettevõtte varade väärtus on langenud nii palju, et sellest ei piisa firma kohustuste (muu hulgas omanikulaenu) tagasi maksmiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
5% aastaintress ja kord kvartalis intressimakse: võlakirju saab märkida kuni 30. maini
Eesti riigile kuuluv energiaettevõte Eesti Energia pakub Eesti jaeinvestoritele võimalust panustada Eesti energiajulgeoleku kindlustamisse ja teenida samal ajal stabiilset tulu. Kolmeaastase tähtajaga ja 5% aastase intressimääraga võlakirjade emissiooniga kaasatakse vahendeid energiasüsteemi arendamiseks. Strateegiliselt olulise ettevõttena loob Eesti Energia väärtust nii oma klientidele, Eesti riigile kui ka investoritele.