Powell: tariifide püsiv mõju inflatsioonile on tõenäoline
Föderaalreservi esimees Jerome Powell taganes reedel oma märtsikuu seisukohast ning märkis, et tariifide mõju võib olla ajutise asemel püsivam, kuna majandusel on vaja seedida oodatust suuremaid tollitariife.
Föderaalreservi esimees Jerome Powell märkis iga-aastasel SABEW konverentsil, et keskpank on edasise suhtes ettevaatlik.
Foto: AP/Scanpix
"Kuigi tariifid põhjustavad suure tõenäosusega vähemalt ajutist inflatsiooni tõusu, on ka võimalik, et mõju on püsivam," tõdes Powell iga-aastasel SABEW konverentsil. Föderaalreservi esimehe praegune seisukoht erineb tema uskumustest eelmisel kuul, mil ta lootis, et tariifide mõju on ajutine.
Neljapäeval 2,5 triljonit dollarit kaotanud USA aktsiaturud jätkasid langust ka reedel, kuna kaubandussõda eskaleerus ja Hiina kehtestas USA kaupadele täiendava tollimaksu.
Neljapäeval võttis USA aktsiaturgudel võimust suurim müügilaine 2020. aastast saadik, millele andis hoo sisse USA president Donald Trumpi otsus kehtestada nn vastastikused tollitariifid.
USA president Donald Trumpi samm kehtestada enam kui 100 aasta järsemad tollitariifid teevad Föderaalreservi töö keeruliseks, ohustades tulevasi intressimäärade kärpeid.
Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna aktsiaturud lõpetasid börsipäeva enamjaolt miinuses, kui USA riigipea Donald Trump kehtestas kaubanduspartneritele üle maailma tollimaksud.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.