20 mai 2015

Crown tõstukid aitavad nutikamalt ja efektiivsemalt tööd teha

Maailma suurimaid elektritõstukite tootjaid on tippklassi masinaid arendav ja ehitav Crown, mille ametlik esindaja Eestis on laosisustust, metallmööblit ja tõstetehnikat müüv Laomaailm AS. Tõstukite kogutoodangu müügikäibelt on Crown maailmas viiendal kohal.

„Kui mitmed konkurendid on jõudnud elektritõstukiteni läbi teiste ettevõtete ostu või mootoriga tõstukite arenduse käigus, siis Crown on tegelenud elektritõstukite tootmisega juba alates 1964. aastast. Tänu sellele omatakse sel alal väga suurt kompetentsi ning võidetud on kasutajate usaldus,“ räägib Laomaailma tegevjuht Fred Märtsoo.

Crowni toodangu teeb eriliseks asjaolu, et 85% tõstukite komponentidest toodab ettevõte ise ehk tõstukeid mitte lihtsalt ei panda tehases kokku, vaid ehitatakse algusest lõpuni. Sisse ostab Crown vaid selliseid detaile, mida pole otstarbekas ise toota. Alustades lisaks elektritõstukitele ka sisepõlemismootoriga tõstukite tootmist valmistab Crown oma tehases ka tõstukite mootorid. Sellises ulatuses vertikaalselt integreeritud tootmist ei kohta eriti tihti, samas selle populaarsus taas kasvamas. Toomise vertikaalne integratsioon annab ettevõttele julguse lubada oma toodetele aastatepikkust garantiid ja väga pikka kasutusiga.

„Crowni filosoofia põhineb tootmisel koos kliendiga. See algab juba toote disainist, kus lahendatakse klientide reaalseid probleeme ning tipneb tehnoloogia ja lahendustega, mis peavad toetama kasutaja mugavust, andma tõstukile efektiivsuse ja vastupidavuse ning aitama kasutajatel saada paremat ja kiiremat tulemust,“ ütleb Märtsoo, lisades, et vähetähtis pole ka hoolduskulude madalal hoidmine.

Iga Crowni seadme puhul istuvad ühise laua taha kasutajad, disainerid, insenerid ja tootmise juhid ning ühiselt leitakse iga komponendi puhul lahendus, kuidas seda toota disainist lähtuvalt efektiivse ja vastupidavana, mitte ainult võimalikult odavalt. Näiteks toodab Crown jätkuvalt tõstukeid metallist kaante ja katetega, et need tõesti kaua vastu peaksid. Ettevõte põhimõte on valmistada pikaajalisi tooteid, mis kestavad aastaid ja samas vajavad minimaalset remonti ning mille hooldamine oleks võimalikult lihtne.

„Tänu oma funktsionaalsusele on Crowni disainilahendused olnud pidevalt tõstukimaailmas teenäitajaks. Näiteks võib tuua tänaseks juba laialt levinud mastiga korvtõstukid Crown Wave. Nende abil on võimalik varem redeli abil tehtud tööd ära teha mugavalt ja lihtsalt, hoides niimoodi kokku tööjõukulu ja aega ning võimaldades ühel inimesed teha sama ajaga ära kahe inimese töö,“ kirjeldab Märtsoo. Crown Quick Pick Remote on olnud samuti teedrajavaks ja tänaseks juba järgimist leidnud kaugjuhitavate tõstukite tehnoloogia. Süsteem abil on võimalik kogumistõstukeid juhtida ilma tõstuki peale astumata või virnastajate tõstefunktsioone juhtida kindas oleva puldiga tõstukit ennast puutumata.

Crowni kasutajasõbralikkus paistab silma ka tõstukite osade visuaalse märgistamisega, mille abil tõstetakse nii seadmete ohutust kui ka töö kiirust: näiteks kahvlid ja tõstukinurgad on märgistatud kulumatute värvidega ning samamoodi on tähistatud tõstekelgu keskosa, et kasutajal oleks lihtsam kahvlite ja kauba asukohta tajuda. Märtsoo sõnul harjub selliste lihtsate pisiasjadega ruttu: „Hea lahenduse leidmine ei tähenda alati keerulist süsteemi, vaid mõnikord piisab väga lihtsatest lahendusest. Kulud sellele võivad olla peaaegu olematud ning paneb imestama, miks teised seda teinud pole. See on ka põhjus, miks need, kes kord on Crowni kasutanud, enam muid tõstukeid naljalt ostma ei kipu."

Innovaatilisematest lahendustest pakub Crown süsteeme FleetStats ja InfoLink, mis võimaldavad saada andmeid tehtud töö, tõstukite ja töötajate efektiivsuse kohta. Saadud andmete abil on võimalik täpselt jälgida tegelikku tõstukite vajadust ja nende hulka optimeerida, samuti saada ülevaade tõstukite kuludest ja nende põhjustest.

Samas on tõstukijuhile tehtud masina kasutamine arusaadavaks, nii et nad ei pea läbima raskeid koolitusi, vaid saavad loogiliselt eeldades aru, kuidas tõstukid toimivad. 

Crown panustab väga palju ka keskkonnasäästlikkusele, seda nii tootmisprotsessides kui ka tootearenduses – tõstukid on ette nähtud töötama pikka aega, seetõttu on vaja neid harvem vahetada. Samas on oluline ka kõigi tootmise etappide võimalikult väike koormus keskkonnale.

Crowni valikus on kahvelkärud, aluste siirdajad, virnastajad ja kogumistõstukid, samuti elektrilised vastukaalutõstukid, kitsa vahekäigu tõstukid ning mastiga korvtõstukid. Kõige uuema tootena on valikus ka gaasimootoriga vastukaalutõstukid. Pidev tootearendus tagab ka uuenduslikumate seadmete lisandumise, mis tööd laos efektiivsemaks muudavad.  

Crowni juured viivad aastasse 1945, mil ettevõtte tegevus algas USA-s erinevate elektriseadmete tootmisest. Algusest peale on valmistatud tooteid eelkõige otstarbekust, lihtsust, vastupidavust ja kasutajamugavust järgides. „Kui teie seadmele on kirjutatud Crown, võite olla kindlad, et olete saanud parima tõstuki, mis teenib teid laitmatult pikka aega ning seda ka suurte töömahtude teenindamisel," sõnab Märtsoo.

www.laomaailm.ee

Hetkel kuum