Investor Toomas: sain noortelt investeerimisnõu

Päikeseenergia naudib taastuvenergia sektoritest suurimaid investeeringuid ning seda soovitasid Toomasele ka töövarjud.  Foto: EPA
investor Toomas • 12. oktoober 2016 kell 13:00

Reedel minu tegemisi jälginud töövarjud andsid mitmeid põnevaid ideid investeerimisvaldkondadest, mille uurimisega ma ise polnud veel süvitsi minna jõudnud.

Alustasin eelmise nädala viimast tööpäeva oma aktsiaportfelli põhjaliku analüüsiga ning kutsusin kõrvale ka minu tegemiste vastu huvi tundnud Rudolf Stenar Saluoksa Hugo Treffneri Gümnaasiumist ning Vivian Vigeli Miina Härma Gümnaasiumist. Noored investeerimishuvilised suunasid mu mõtteid aga suundadesse, kuhu keskeas konservatiivse investori pilk teinekord ei ulatugi.

Võti innovatiivsuses

Nii tõi Saluoks välja mängutööstuse, mis teda noore ja arvutimängudega kokku puutuva inimesena köidab. „See pakub noorte seas palju kõneainet ja on pidevalt arenev valdkond,“ põhjendas Saluoks oma soovitust mängutootjate poole vaadata.

Samuti soovitas Saluoks vaadata päikeseenergia sektorisse, kus kasv on tema sõnul pidev ning iga-aastane. „Üles tuleb leida vaid tugeva bilansiga ettevõtted, kellel on raske põruda,“ arvas ta. „Olen end valdkonnaga hästi kurssi viinud ning tean, et tegemist on tulevikuteemaga,“ nentis Saluoks.

Kui Saluoks on pigem pikaajaline investor, siis Vigel tunnistas, et talle meeldivad ka vähemkonservatiivsed aktsiad. „Mind huvitavad valdkonnad, mis on arendamises, usun et tehnoloogia ja innovaatika on tulevik,“ sõnas ta. Samuti jäi hommikust kõlama mõte, et üks selliseid aktsiaid võiks olla Tesla.

Muhelen rahulolevalt vuntsi

Jäin oma töövarjudega igati rahule ning kindlasti vaatlen lähemalt ka nende soovitatud investeerimisvaldkondi. Alati on hea kohtuda inimestega, kes loodavad jõuda finantsvabadusse ning muretsevad oma tuleviku pärast juba nii varajases eas.

Ahjaa, ja alati on meeldiv saada positiivset tagasisidet: „Sooviksin Teid väga tänada unustamatu päeva eest, oli väga lahe kohtuda erinevate inimestega ning näha pealt toimetuse elu,“ jäi Vigel rahule.

„Olen reedesest päevast vaimustuses, sest töövarjuks olemine andis mulle edasiseks palju tarkust ja motivatsiooni,“ kinnitas ka Saluoks, kellega kohtun juba peagi Tõnn Talpsepa ja Äripäeva Akadeemia korraldataval koolitusel „Aktsiatesse investeerimise meistriklass.“

Kuidas muutus investor Toomase kuvand?

Vivian Vigel: Kujutasin ette, et Toomase konservatiivne investeerimisstrateegia peegeldub mingil määral ka tema olemuses. Üsnagi suure üllatusena avanes kohapeal hoopis erinev vaatepilt. Eemalt vaadatuna ehk veidi pessimistlikuna uutesse ettevõtetesse suhtuv investor oli tegelikkuses vägagi avatud uutele ideedele ning nende suhtes küllaltki paindlik. Samas oli märgata Toomasele iseloomulikku külma närvi ning analüütilise ja ratsionaalse mõtteviisi pidevat rakendamist.

Rudolf Stenar Saluoks: Alguses tundus Toomas liigagi konservatiivne, kuid nähes oma silmaga investeerimisotsuste tegemist, oli selge, et Toomasel uuenduslikkusest puudu ei jää. Innovatiivsus väljendus eriti selles, kuidas Toomas võttis ette kõik olemasolevad ettevõtete aktsiad ning kaalus nende positsioonide suurendamist või siis vähendamist. Samuti oli investor Toomas avatud uutele investeerimisideedele ning võttis tähelepanelikult kuulda teiste arvamust.

Hetkel kuum