investor Toomas • 27. veebruar 2018
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Investor Toomas: pettumust ei tunne

Nõudlus lõhe järele hoiab hinda üleval ka sel aastal.
Nõudlus lõhe järele hoiab hinda üleval ka sel aastal.  Foto: Scanpix/Reuters

Täna teatas minu portfelli suurinvesteering Leroy Seafood nii oma eelmise kvartali majandustulemused kui ka mulle väljamakstava dividendi.

Minu postkasti lennutatud teate kohaselt lubas ettevõtte maksta mulle eelmise aasta eest omanikutulu 1,5 Norra krooni aktsia kohta. Arvestades, et minu portfellis on 6400 Leroy Seafoodi osakut, peaks sel aastal minu kontole laekuma 9600 krooni. Tänast krooni ja euro kurssi arvestades on seda veidi üle 960 euro.

Norra börsile pilku heites avastasin aga, et säärane uudis ei tee rõõmsaks sugugi mitte kõiki lõhekasvataja osanikke - aktsia väärtus oli pärastlõunaks kahanenud 4,36 protsenti, 45,68 kroonini. Põhjuseks tõenäoliselt fakt, et väljakäidud dividend jäi analüütikute ennustatule alla. Nii prognoosisid Reutersi küsitletud eksperdid, et ettevõtte aktsionärid saavad rõõmustada vähemalt 1,68kroonise omanikutulu üle aktsia kohta.

Ka kvartalitulemused jäid möödunud aastale alla. Nii vähenes kontserni eelmise kvartali käive aasta varasemaga võrreldes 4,92 miljardilt kroonilt 4,57 miljardi kroonini. Ka tegevuskasum langes 1,02 miljardilt 777 miljoni kroonini.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt