Jõukus majas hoolimata paarist prohmakast

Norra kalatootja Lerøy Seafood hoidis mu portfelli vee peal.  
Jaga lugu:
Investor
Ainult tellijale

Lõin kokku oma portfelli juuli numbrid ning rõõmustamiseks annab põhjust fakt, et hoolimata Facebooki ja Ryanairi kesisest kuust jäin ikkagi plussi ning olen võrreldes eelmise aasta sama ajaga tublisti oma varasid kasvatanud.

Nii suurenes minu varade hulk juulis võrreldes juuniga 7479,94 euro võrra ehk 2,44 protsenti. Võrreldes aga eelmise aasta juuliga teenisin tootlust 11 protsenti ning kasvatasin oma portfelli väärtuse 282 515,45 eurolt 313 707,64 eurole. Jääb küll minu aastasele, 12protsendilisele tootluseesmärgile veidi alla, kuid sellegipoolest on juuli põhjal põhjust rahulolu tunda.

Möödunud kuul osutusid minu portfelli suurimateks vedajateks Lerøy Seafood, Brasiiliale panustav börsil kaubeldav fond iShares MSCI Brazil Capped ning Apple ja Microsoft tehnoloogiasektorist. Rõõmu valmistab ka see, et hiljuti minu portfelli lisandunud Altria on noka vaikselt üles saanud ning end miinuspoolelt lahti rebinud. Juulis kerkis tubakatootja aktsia 3,96 protsendi võrra ning kokkuvõttes on see investeering mul nüüd pea protsendiga plussis. Suurimateks murelasteks osutusid aga Facebook ning Ryanair, mis kaotasid juulis tublisti oma turuväärtusest.

Tehnoloogia õnn ja õnnetus

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Seotud lood

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt