Pille Ivask • 23. juuli 2016 kell 8:30

5 tüüpi inimesi, kes on loodud ebaõnnestuma

Naine kontoris  Foto: Wikimedia commons

Ettevõtete nõustamisega USAs palju kuulsust kogunud Stephanie Synclair üllitas raamatu, milles kirjutab muu hulgas sellest, missugust tüüpi inimesed on loodud ebaõnnestuma.

Stephanie Synclair töötas palju aastaid suurtes korporatsioonides ning otsustas sisuliselt päevapealt oma elu täielikult muuta. Viimase seitsme aasta jooksul on naine avaldanud viis ärialast nõuanderaamatut, mis on eranditult kõik saanud väga suure menu osaliseks. Lisaks kirjasõnale on Synclair otseselt aidanud paljusid naisettevõtjaid oma äri käima saada ning innustanud neid oma unistuste poole püüdlema.  

Synclairi kodulehe teatel aitab ta firmadel koostada ka erinevaid äri- ning turundusstrateegiaid.

Sel aastal avaldas Synclair raamatu “Shut Up and Do the Work: The entrepreneur's guide to creating massive success”, mis, nagu selle nimigi ütleb, on nii kogenud kui uutele ettevõtjatele teejuhiks edukuse teel.

Oma raamatus toob Synclair muuseas välja viis tüüpi inimesi, kes suure tõenäosusega edu saavutada ei suuda.

Unistaja. Unistaja-tüüpi inimesed on Synclairi sõnul need, kes tahavad paremini hakkama saada ning kes kõnelevad seda juttu teistelegi. “Unistaja-tüüpi inimesi kiputakse jälgima ning iga nende sõna võetakse kuulda. Samas sellega ka kõik lõppeb,” lausus Synclair ja märkis, et kui inimene üksnes räägib edust ja selle saavutamisest ja midagi otseselt selle heaks ei tee, ei saa tulla ka edasiminekut.

Jälgija. Jälgija hoiab end tagaplaanile ning vaatab, millega teised tegelevad. “Nad ei võta iial sõna, ei osale kunagi ja kohe kindlasti ei algata nad midagi,” lisas Synclair ja märkis, et mitte keegi pole mitte kunagi millekski täielikult valmis. Kui sa ootad üksnes õiget aega, võid sa oma võimaluse lihtsalt maha magada. Selle asemel soovitab nõustaja tasapisi oma eesmärgi poole rühkima hakata.

Vihkaja. “Südames küll hea inimene, ent teda on hammustanud kadeduse uss,” iseloomustas Syclair järgmist tüüpi inimesi, kelleni edu suure tõenäosusega ei jõua. “Sügaval südames tunneb see inimene viha, kui keegi edu saavutab,” lisas ta. Synclairi sõnul on kadedus edu vaenlane. Selle asemel, et edukat inimest vihata, tuleks kadedust rakendada motivaatorina: õpi teiste edust, et sillutada tee su enda omani.  

Pessimist. “Pessimisti jaoks on õige pigem proovimata jätta kui ebaõnnestuda,” jätkas Synclair, kelle sõnul võib hirm ebaõnnestuda su justkui liikumisvõimetuks jätta. Selle asemel tuleks analüüsida, mis on kõige negatiivsemad tagajärjed, mis võivad sinuga ühe või teise projekti või idee ebaõnnestudes juhtuda? Sageli avastavad inimesed, et on kartnud palju hullemat.

Kohtunik. “Kuna sa kritiseerid teisi, kardad sa, et ka teised sind kritiseerivad,” lausus Synclair. Ärinaine sõnas, et me oleme iseenda kõige hullemad vaenlased. Kui teised näevad, et me püüame midagi saavutada, teenime me ära hoopis teiste inimeste austuse.

Synclairi arvates on oluline meeles pidada, et keegi pole siia ilma sündinud kuuluma ühte või mitmesse nimetatud viiest kategooriast. Inimesed muutuvad kogu aeg ning meil on võime end parandada ning oma mõtlemist muuta. Selgita välja, mis sulle tõeliselt meeldib ning pane paika plaan, kuhu sa tahad jõuda.

Naine lausus, et enne palgatöö jätmist ning ettevõtlusega tegelema hakkamist arvas ka tema, et muutuda on raske. “Arvasin, et selleks, et raha teenida, on sul vaja tööd ning seejärel saad keskenduda sellele, mille vastu sul tõeliselt kirg on. See pole aga tõsi,” lisas ta ja lausus, et nüüdseks on ta oma töö ja kire ühendanud.

Hetkel kuum