15 ideed, kuidas veeta aastavahetust

Foto: Raul Mee
Ann Vainlo • 25. detsember 2016 • 3 min
Jaga lugu:

Aastavahetus on ikka olnud kärtsu ja mürtsu aeg. Kui jõuluajal ollakse enamasti lähisugulastega, siis aastavahetusel tahetakse pigem sõprade seltsis pidutseda või rahus omaette olla. Äripäev pakub ideid üksinda, sõprade, kaaslase või lastega aastavahetuse veetmiseks.

Üksindus ei tähenda üksildust

Kuula head muusikat, valmista enda lemmikrooga ja naudi iseenda seltskonda. Üksinda on sageli parim viis patareide laadimiseks ning tulevikuplaanide tegemiseks.Parim kaaslane võib aastavahetusel olla ka hea raamat või film, milleks argielus tihti aega ei jää või mille soovid kasvõi teist korda läbi lugeda või vaadata.Mõtle uuele aastale ja unista suurelt, ilma piirideta, kõigest, mida sa enda ellu ootad! Kui tahad, siis kirjuta või joonista see üles. Kuuldavasti pidavat kirjeldatud soovid enamasti täide minema.

Head sõbrad päästavad maailma

Juhul, kui vajad enda ümber seltskonda, siis ära jää kutset ootama, vaid organiseeri ise koosolemine. Helista sõpradele ja tuttavatele, kasvõi vanadele klassikaaslastele ja kutsu nad näiteks spontaansele kokkusaamisele. Pole ime, kui leiad nõndaviisi väga huvitava ja meeldiva peoseltskonna.Stiilipeo peale oled mõelnud? Miks mitte vahel ennast mõnest teisest küljest näidata? Nalja peaks igal juhul saama, näiteks organiseeri aastavahetuse pidu ABBA stiilis, kehastu lüpsjaks või traktoristiks kolhoosipeol, korralda parukapidu või lase käiku hoopis mõni neljas idee, mis seltskonnale hingelähedane. Rentige sõpruskonnaga külalistemaja ja jagage kulud pärast laiali, siis ei pea keegi kodus nn teenindavas rollis olema, vaid igaüks võtab ise midagi söögilauale kaasa.

Hea kaaslasega pole kunagi igav

Nautige teineteise seltskonda kodus ühiselt uusi või vanu retsepte katsetades. Ammu teada ja tuntud tõde, et armastus käib kõhu kaudu!Spaahotellid pakuvad mahukaid ja huvitavaid aastavahetuse pakette. Lisaks meeleolukale aastalõpupeole saate end uuel aastal hellitada mõnusate spaaprotseduuridega.Tantsige uude aastasse: Tallinnas ja Tartus toimuvad teatrites traditsioonilised glamuursed aastavahetuse ballid, kus saate nautida head muusikat ja tantsida erinevate stiilide järgi. Kui ball pole teie teema, siis ööklubid ootavad aastavahetusel ka kõiki huvilisi.

Lapsed on rõõmuallikad

Ming perega loodusesse lõkke äärde. RMK lõkkeplatsid sobivad väga hästi ka talvistes oludes mõnusaks koosolemiseks. Lõkkel saab valmistada head ja paremat, mida kodus hästi varustatud köögis kuidagi teha ei saa.Minge reisima – valige ilmakaar, pakige asjad ning sõitke näiteks naaberlinna Paidesse või naaberriiki Lätti. Pole vaja minna maade ja merede taha, põnevat avastamist leiab ka meie naaberlinnades või -riikides küllaga. Tõsi, tuleb arvestada, et nii mõnedki lõbustusasutused võivad 1. jaanuaril suletud olla.Korraldage lauamänguõhtu. Mängud kütavad kirgi! Tekitavad arutelu. Liidavad. Arendavad. Eriti ägedaks läheb siis, kui mängus on ka auhinnad või tegevused, mida võitja või kaotaja saab.

Aga uue aasta hommikul?

Maga rahulikult ja pikalt, et uut aastat puhanuna ja heade mõtetega alustada. Lihtsalt olemises, st mittemidagitegemises on ka oma ilu. Sellepärast ei pea end kohe laiskvorstiks nimetama.Paku endale midagi, mis sulle rõõmu teeb. Külasta lähedasi ja soovi neile head uut! Naudi lõõgastavat vanni või pikka saunapäeva!Mine päevavalguses loodusesse matkama – saad kopsud värkset õhku täis ja meele uueks aastaks erksaks!

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt