Kaupleja Alex • 10. oktoober 2018 kell 12:33

Kas uus tehing Teslaga läheb edukalt?

Viimastel päevadel on turgudel näha langust. Peamised indeksid on langenud 0,5–1 protsenti päevas ja kukkumist on eriti hästi näha NASDAQi tehnoloogiaindeksit vaadates.

Tesla skandaalne juht Elon Musk esitleb Model X elektriautot. Kaupleja Alex usub, et aktsia hind kerkib lähiajal vähemalt 300 dollarini.  Foto: Reuters/Scanpix

Mina ei näe muretsemiseks veel põhjust. Pigem tundub, et tegu on ajutise pessimismiga, kuna viimastel kuudel (isegi aastatel) on turud olnud pigem rahulikud.

Investoritele tekitab peavalu Ameerika Ühendriikide majanduse kiire kasvuga seotud riskid. Föderaalreserv (FED) on üldsusele selgeks teinud, et intressimäärasid tõstetakse sel aasta ühe korra ja tuleval aastal lausa kolm korda. Mis on selles halba? Ettevõtetele läheb laenamine kallimaks ja riskifondid hakkavad oma portfellidest võlakirju müüma. FED võib seejärel samuti alustada aktiivsemat võlakirjade müümist.

Börsikauplemise kiirkursus alustajatele

• 15. novembril toimub Äripäevas „Börsikauplemise kiirkursus alustajatele“

• Kiirkursuse eesmärk on anda praktilised oskused kauplemisega alustamiseks ja levinumate vigade vältimiseks

• Esinevad: Tõnn Talpsepp, Fuad Rasulov ja Igor Dorošenko

• Seminarile saab registreerida SIIN!

Allikas: Äripäeva Akadeemia

Ma ei näe selles midagi uut. Olukord, kus tuleval aastal tõstetakse intressimäärasid kolm korda, ei tundu väga tõenäoline. Kui antud teemal jälgida turu arvamust, siis ei tundu see eriti tõenäoline. Kui hinnata FED intressimäära futuure, siis tõenäosus, et intressimäärasid tõstetakse 2019. aastal kolm korda, on alla 20 protsendi. Seega tuleb välja, et investorid ja spekulandid sellist stsenaariumit pigem ei usu. Ma ei näe siin samuti midagi hirmsat ja avasin kaks uut positsiooni.

Foto: Kaupleja Alex

Pärast viimast edukat Tesla (TSLA) positsiooni sulgemist rõõmustasin kui aktsia hind hakkas langema. Eelnevalt kirjutasin, et ei kiirusta uue pika positsiooni võtmisega ja teisipäeval otsustasin osta 2 aktsiat hinnaga 259,5 dollarit. Pärast turu sulgemist olin juba väikeses kasumis. Ootan aktsia hinna tõusmist 300 dollarini või isegi 310 dollarini. 31. oktoobril avalikustatakse pärast turu sulgemist Tesla kolmanda kvartali tulemused. Mulle tundub, et optimistid ostavad kuni tulemuste avalikustamiseni ja nad usuvad, et tulemused on head. Elon Musk on seda ammu lubanud. Kõik negatiivne on möödas - nii SEC süüdistused ja üldine indeksite langus. Kütuste hinnatõus ja edukad avariitesti tulemused Tesla kõigil kolmel mudelil on andnud põhjust olla pigem optimist. Avariitesti videosid võimalik näha ka Elon Musk Twitteri kontol!

Foto: Kaupleja Alex

Kas murrab toetustasemest läbi?

Tõenäoliselt lahkub täna turgudelt negatiivsus. Eile otsustasin turu sulgemise ajal leida sobivat instrument pika positsiooni võtmiseks. Mulle ei meeldinud idee osta kindlalt aktsiat. Hoopis rohkem meeldis mulle mõte osta börsil kaubeldavat fondi (ETF). XLB (Materials Select Sector SPDR ETF) on fond, mis hõlmab (tarbe)kaupasid tootvaid ettevõtteid. Sealhulgas sellised ettevõtted nagu DowDuPont (DWDP) ja International Paper (IP).

Antud ETF on järsult langenud. Toimisin nagu tavaliselt ja jagasin positsiooni kaheks ja tegin esimese pika tehingu ostes XLB hinnaga 55,82 dollarit. Teise osa positsioonist jätan sisenemiseks madalamal hinnatasemel (50 – 52 dollarit). Tegin otsuse tehnilise analüüsi tulemusel. Idee on selles, et ajutine paanika on tõenäoliselt kohe möödumas ja XLB hind on lähedal 55 dollari toetustasemele. See saavutati viimati käesoleva aasta kevadel.

Juhul kui hind murrab toetustasemest läbi, siis avan ülejäänud positsiooni 52 dollari juures. Tooraine aktsiad (Commodity Stocks) on kaotanud pea 10% oma väärtusest. Samal ajal on põhilised indeksid (S&P 500 ja Dow Jones) langenud ainult mõni protsent. Hea veebisait ETF-ide analüüsimiseks on Morningstar - see võimaldab täpselt näha, millised aktsiad konkreetse fondi sisse kuuluvad.

Hetkel kuum