Mainor Ülemiste teenis ligi kümme miljonit puhaskasumit

Mainor Ülemiste juhatuse esimees Margus Nõlvak.  Foto: Liis Treimann

Ülemiste City linnakut arendav Mainor Ülemiste AS teenis eelmisel aastal müügitulu 8,8 miljonit eurot, mida on 14% enam kui aasta varem, teatas ettevõte. Puhaskasum oli 9,3 miljonit eurot, kasvades aastaga 10%.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku on Ülemiste City oma üle 10 000 töötajaga kasvanud Haapsalust suuremaks linnakuks. „Eelmisel aastal lõpetasime Öpiku maja teise bürootorni ehituse, millega saime Eesti suurima büroohoone lõplikult avada,“ märkis Nõlvak.

Ta lisas, et mullu valmis ka Sepise 8 parkimismaja enam kui 400 autole, käivitus linnakuülene nutikas parkimislahendus, alustati tervisemaja ehitamist ning samuti Lurichi maja ehitust, kus büroode kõrval valmivad ka linnaku esimesed kodud. Öpiku majas avas uksed nii Rahvusvaheline Maja kui ka e-Eesti Esitluskeskus.

Nõlvaku kinnitusel investeeris ettevõte 2018. aastal hoonete ehitusse ja seadmete parendamisse ligi 18 miljonit eurot ning pandi alus mitmetele olulistele edasistele arendustele. Ülemiste City jätkuvaks arendamiseks viidi läbi 10 miljoni eurose võlakirjaemissiooni teine etapp mahus 7,38 miljonit eurot. Alates 1. veebruarist 2018 on võlakirjad kaubeldavad kauplemissüsteemis First North.

Mainor Ülemiste AS omakapital oli majandusaasta lõpu seisuga 100 miljonit eurot ning kinnisvarainvesteeringute väärtus 122,6 miljonit eurot, mida on varasema aastaga võrreldes 20,6 miljoni eurot enam.

Dividendi maksti omanikele 1,015 miljonit eurot. Mainor Ülemiste aktsionärid on 83,84 protsendi ulatuses äriühing Smart City Group AS ning 16,16 protsendiga Logit Eesti AS.

Hetkel kuum