Elektri hinna kiire tõus sõi enamiku Eleringi kasumist, samal põhjusel paisus ka riigifirma käive. Kasumiarvestust välja jääv ülekoormustulu Soome hinnavahelt see-eest tõusis 2,7 korda.
Riigile kuuluva põhivõrguhalduri Eleringi müügitulu kasvas möödunud aastal silmatorkavalt kõrgele: 137 miljonilt eurolt 207 miljonile eurole. Seda enam aga torkab silma, et puhaskasum on kukkunud tavapäraselt 17–32 miljonilt eurolt vaid 5 miljonile eurole. Marginaal langes 18% tasemelt 4,5%-le.
Läbi raskuste lõpuks valmis saanud uue tuumajaama Olkiluoto 3 abil lootis Soome järgmise talve tipphetkedega hakkama saada, hiljuti ilmsiks tulnud takistused aga suurendavad erakorraliste abinõude kasutamise ohtu, kirjutab Helsingin Sanomat.
Kui möödunud talvel elektri hind rekordeid püstitas, soovitasid elektrimüüjad oodata ja suvel oma elektripakett odavama hinnaga ära fikseerida. Nüüd on suvi käes ja valus tõde see, et kes talvel õpetussõnu eiras ja paketi ära fikseeris, on võitjate poolel.
Koalitsioonikõnelustel jäädi endiselt eriarvamusele elektrituru osas, kokkulepe jäi sündimata ka raiemahtude koha pealt. Ettevõtjate mured inflatsiooni ja energiahindate tõttu maailmas konkurentsis püsimisel on, nagu Urmas Reinsalu ütles "nooblilt laual", aga kas nad ka laualt üles korjatakse ning midagi tegema hakatakse, jääb veel selgusetuks.
Sügisese taastuvenergia vähempakkumisel tulid kõige tarbijasõbralikema pakkumistega lagedale Margus Potisepa ja Austria päikesearendaja Eneryga seotud ettevõtmised.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.