Ees terendab uus megatrend: kaalulangetusravimite turg tõotab mitmekordistuda

  Kaalulangetusravimid raputavad ravimitööstust ning nende turg koos riiklike investeeringutega tõotab lähiajal mitmekordistuda. Sellest saavad kasu ka sektori aktsiad.

  LHV investeerimiskogukonna juht Nelli Janson avab tänases saates ka mündi teist külge - kui kaalulangetusravimid vähendavad riske teistele haigustele, siis neid ravivate medikamentide turg samas langeb.

  Nii Janson kui SEB kapitaliturgude maakler Erik Laur leidsid aga ühiselt, et tugevat rallit näidanud Nvidia aktsiasse on kasvu aeglustumine sisse hinnastatud, kuid AI sektor tervikuna siiski alahinnatud.

  Juttu tuleb ka Tallinna börsist ning Infortari ootamatult heast käekäigust. "Jaeinvestor, kes on julgenud oma raha praegu Tallinna börsile paigutada, saab hästi premeeritud," usub Janson.

  Laur soovitab täna väga ettevaatlik olla kõigi portfellis olevate varade suhtes, mille ärimudelit investor lõpuni ei tunne.

  Samuti nimetavad nad enda portfelli võitjatest kui kaotajatest ning avavad LHV ja SEB klientide ostu- ja müüginimekirju.

  Fotol: Erik Laur, Nelli Janson. Foto: erakogu, Liis Treimann.

  • Investor Toomase tund
  • 28.05.2024
  KIIRUS:
  Ees terendab uus megatrend: kaalulangetusravimite turg tõotab mitmekordistuda
 • Hetkel kuum