Äripäeva arvamusliider: kui sotsid tahavad, lendab koalitsioon õhku

  Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on pall sotside käes. Lisaks: kas Eesti kohtusüsteemis on midagi mäda ning kas Soomes alles tulevad suuremat sorti streigid.

  “Ma pole loll, näen matemaatikat – tean, kuidas poliitikat tehakse. Inimestel võivad olla aated ja väärtused, aga kui on muutunud rinnamärk pintsakul, siis nad hääletavad teistmoodi,” ütles “Äripäeva arvamusliidris” Tallinna abilinnapea Vladimir Svet, kelle sõnul pole midagi teha – ilma sotsideta pealinnas võimuliitu ei ole.

  “Lõpuks pole küsimus [Igor] Gräzinis, nii nagu polnud see [Tõnis] Mölderis, Jüri Ratases. Küsimus on meie partnerites,” selgitas ta. “Kui nad soovivad koalitsiooni õhku lasta, siis nad lasevad ja me ei saa midagi teha.”

  Kriitikasõnu jagus Svetil nii konkurentidele kui ka erakonnakaaslastele, eriti neile, kellele tuli negatiivne kohtuotsus Porto Franco kaasuses suure üllatusena.

  Saates kommenteerib kohtuotsust ka endine riigiprokurör, praegune Soraineni advokaat Norman Aas.

  Ning saatejuht Indrek Lepik käis Helsingis külas ka suursaadik Sven Sakkovil, kellega lahkas nii Soome aastat NATOs kui ka streike ja üldist majandusseisu.

  Saate tegid Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja Indrek Lepik.

  Fotol: Vladimir Svet, foto autor: Andras Kralla

  • Äripäeva arvamusliider
  • 22.03.2024
  KIIRUS:
  Äripäeva arvamusliider: kui sotsid tahavad, lendab koalitsioon õhku
 • Hetkel kuum