Äripäeva arvamusliider: me peame hambuni relvastuma

  Nädalalõpusaade lahendab kolm teemat: konkurents pangandusturul, õpetajate streigi järgmine nädal ja oht Donald Trumpi presidentuurist.

  “Kui me Eesti pangandust vaatame, siis 80-90 protsenti turuosa on siin Põhjala pankadel ehk meil oleks vaja rahvusvahelise haardega pankasid,” tõdes “Äripäeva arvamusliidri” saates suurtööstur, Infortari eestvedaja Ain Hanschmidt.

  See tõdemus lähtub uudisest, et omal ajal Nordea ja DNB pealt kokku pandud Luminor pank on müügiks. Ühtpidi võib tuua müük uusi tegijaid Eesti pangandusmaastikule, teisalt võib see peegeldada Maarjamaa ääremaastumist.

  Geopoliitilist riski aga Hanschmidt ei karda, kui me jätkame kaitsepoliitikas praeguste, õigete sammudega: “Sõda ei tule siis, kui me end hambuni relvastame,” nõustub ta valitsuse praeguse strateegiaga kaitsekulutusi jõuliselt tõsta. Hanschmidt usub, et kui me oleme tugevad nii majanduses kui ka sõjanduses, ei peaks olema kellelgi hirmu Eestisse raha paigutada.

  Saate teises pooles vestlesime aga Gustav Adolfi gümnaasiumi ajalooõpetaja Indrek Riigoriga, kes streigib ka seekord, ent oli üks streigi eestkõnelejatest ka 2012. aastal. Riigor ütleb, et kui muud üle ei jää, hakkavadki õpetajad oma palgajärgse miinimumi järgi õppetöösse panustama.

  Saate kolmanda teemana lahkasime aga perspektiivi Donald Trumpi valimisvõidust. Ekspresidendi ja praeguse vabariiklaste peakandidaadiga korduvalt kohtunud Kersti Kaljulaid ütleb, et aastaid 2016-2020 võib pidada Ida-Euroopa seisukohalt edukaks, sest ameeriklased üksnes kasvatasid oma sõjalist kohalolekut. Kuidas võiks minna nüüd, saates arutlesimegi.

  “Äripäeva arvamusliider” on eetris igal reedel kell 17 ning selle panevad kokku Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja saatejuht Indrek Lepik.

  Fotol: Ain Hanschmidt. Foto autor: Tanel Meos. 

  • Äripäeva arvamusliider
  • 26.01.2024
  KIIRUS:
  Äripäeva arvamusliider: me peame hambuni relvastuma
 • Hetkel kuum