Keemiatööstuse TOPi ettevõte: alati tuleb endalt küsida, kuidas mu toode maailma paremaks muudab

    Seekord on saate teemaks keemiatööstuse TOP. Stuudios on TOPi viienda ettevõtte Akzo Nobel Baltics juht Elena Past ja KPMG tehingunõustaja Dmitri Ševoldajev. Saatejuht on Sigrid Kõiv.

    Akzo Nobel on aastaid jätkusuutlikkuse ja keskkonnasäästlikkuse põhimõtete juurutamisega tegelenud. Elena Past rääkis, et kui me tahame elada säästlikkumalt ja keskkonnasõbralikumalt, siis nõuab see vastutustundlikelt ettevõtetelt palju investeeringuid. See ei tule rahata ja kui klient ei ole valmis seda kinni maksma, siis pole võimalik elu maa peal paremaks muuta. „See on nii igas valdkonnas: me peame kasutama vähem ja ostma kallimat toodet,“ selgitas Past.

    Värvitootmise ahelas on süsiniku jalajäljest 2% tehase osa. Natuke alla poole tuleb toorainest ja selle töötlemist. Üle poole tuleb toote laialiveost ja kasutamisest. Jalajälg suureneb siis, kui ei kasutata tootja poolt ette nähtud töövõtteid ega tehta pinnatöötlust. „Mida vähem värv püsib, seda suurem on jalajälg,“ ütles Past.

    Dmitri Ševoldajevi hinnangul peab keemiatööstus liikuma efektiivsest globaalsest tarneahelast töökindlama regionaalse ja keskkonnasõbralikuma tarneahela suunas. „Ebakindlust on praegu palju, kuid see pakub ka rohkelt võimalusi,“ arvab ta. Hinnatõus on siiski vältimatu, sest rohepööre nõuab suuri investeeringuid, samas tõstavad keskpangad intresse. „Praegu võib leida märke mõningasest stabiliseerumisest, kuid see toimub ikkagi kõrgel tasemel,“ leiab ta. 

    • Äripäeva TOP
    • 07.12.2022
    KIIRUS:
    Keemiatööstuse TOPi ettevõte: alati tuleb endalt küsida, kuidas mu toode maailma paremaks muudab
  • Hetkel kuum