• Jaga lugu:

  Keskkonnaminister: parem puidust graanul kui metsa all mädanev puit

  VKG biotoodete tehase plaan on tervitatav, põlevkiviõlitehas on ärina endiselt perspektiivikas ning metsatüli lahendust on oodata peagi, rääkis keskkonnaminister Tõnis Mölder kliimateemalises saates "Kuum tool".

  Metsanduses tuleb leida tasakaalupunkt, kus ühelt poolt säiliks elurikkus, kuid teisalt teeniks mets Eesti majandushuve. Selle punkti leidmisel peaksime kõrvale jätma isiklikud uskumused ja kuulama teadlaste argumente, toonitas minister saates. Lõpplahendus siiski tema sõnul paistab, kui just mõne ootamatu kännu otsa ei komistata.

  Mölder lisas, et vaadates üha sagenevaid äärmuslike ilmaolusid ei saa keegi väga kõhelda toimuvas kliimamuutuses, kuid inimeste rohepööramisel on vaja teha lisainvesteeringuid, mis ühelt poolt murraksid skepsist, ja teiselt poolt kindlustaksid, et kedagi ei jäetaks maha.

  Samuti tõdes keskkonnaminister, et rohepööre pole ainult energeetikasektori probleem, vaid kliimaneutraalsuse saavutamisse peab iga inimene andma oma panuse. Seejuures peab riik toetama panustamist. Nii ütles Mölder, et saastekvoodi müügist saadav tulu ei jõua mitte üksnes ettevõtjate ja kohalike omavalitsuste toetusfondidesse, vaid ka meetmetesse, millega toetatakse ka näiteks eraisikute investeeringuid kodustesse energialahendustesse.

  Saates "Kuum tool" kuuleb täpsemalt, miks ta usub põlevkiviõli tulevikku, kelle huve võiks keskkonnaminister esindada, miks ta tervitab VKG suurtehase plaani ning miks ollakse kliimaküsimustes ühes paadis koos Poolaga. Saadet juhtis Allan Rajavee.

  Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
   Telli Äripäev
   Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
   Jaga lugu:
  • Hetkel kuum