Metseen Rain Tamm: meil on madalad maksud, toetage enda meelisvaldkonda

  Eestis on maksukoormus mõistlikult madal ja see on hea - mitte sellepärast, et jõle lahe on, et jääb natukene rohkem raha üle - vaid, et sisuliselt on antud vabad käed, mida veel saaks erinevates valdkondades ära teha, rääkis saates investeerimispankur, kultuurivedaja ja –toetaja Rain Tamm.

  “Mulle meeldib vaba ühiskond palju rohkem ja see, et inimesed ise otsustavad. Mitte, et riik peaks valdkondadesse raha juurde panema kodanikelt vägivaldselt maksudena raha ära võttes ja ise seda laiali jagades. Aga selle eelduseks on, et meie otsustusvabadus jääb, et me vabatahtlikult anname ise hoogu juurde,” näeb Tamm madalat maksukoormust kultuuri ja majanduse arengu juures positiivsena.

  Saates tuleb juttu kultuurist kui võimalusest teha Eesti nähtavaks, muuta elukeskkonda paremaks ja lahendada ühiskonna keerukaid teemasid nagu rohepööre või lõimumine.

  Saatest saab vastuse küsimusele, kuidas on muutunud kultuurisponsorlus, miks oleks toetus laiapõhjalisem, kui juhtivatel kohtadel oleks rohkem naisi, ja milline on olnud Tallinn Music Weeki ja Station Narva sotsiaalmajanduslik mõju.

  Saates on külas investeerimispankur, investor ja kultuurivedaja ja –toetaja Rain Tamm ja festivalide Tallinn Music Week ja Station Narva peakorraldaja ja Music Estonia nõukogu liige Helen Sildna.

  Saadet juhib Mai Kroonmäe.

  • Kultuur veab majandust
  • 06.10.2022
  KIIRUS:
  Metseen Rain Tamm: meil on madalad maksud, toetage enda meelisvaldkonda
 • Hetkel kuum