Korterituru reaalsus: kui müüja hinnas alla ei tule, liigutakse järgmise objekti juurde

  Kuigi Domus Kinnisvara maakler Agur Tammistu rõhutab, et suuri allahindlusi  korteriturul oodata pole, märgib ta sellele vaatamata et eriti just järelturul otsitakse müüjaid, kes valmis hinda langetama.

  „Ja kui seda ei juhtu, siis vaadatakse teine objekt,“ sõnab Tammistu saates „Ruutmeetrite taga“. Saate teise külalise, 1Partner Kinnisvara kutselise hindaja Hanna Raudmäe sõnul joonistub Tallinna järelturu korterihindades välja uus tendents, mida ostuhuviline peaks kindlasti silmas pidama. Raudmäe sõnul tuleb täna välja, et pakkumishinnad võivad olla ühel tasemel, aga tehinguhinnad on hoopis kõikuvamad.

  „Rääkides järelturu tüüpkorteritest Lasnamäel Õismäel või Mustamäel, ulatuvad samaväärsete korterite tehinguhindade kõikumised 10-15 protsendini,“ toob Raudmäe välja.

  Seega on turul praegu müüjaid, kes valmis vajaduspõhiselt hinna üle kauplema ja ostjate huvi on leida üles sellised müüjad.

  Saates avame, millised müüjad on rohkem hinna üle nõus kauplema, lisaks räägime millises suunas on liikumas ostjate huvi võimaliku järelturu korteri kommunaalmaksete osas ning millises mahus näiteks ühistu laenukoormus korterihinda mõjutab. Samuti avame sõnapaari „taskukohane korter“  sisu ning kirjeldame, millise korteri saab praegu turult pealinnas umbes 100 000 euro eest.

  Lisaks kirjeldame ja analüüsisime ka uusarendus- aga ka üüriturgu ning külalised avavad milline uus idee võiks konservatiivselt turul üüri-müügiäris  Eestis praktikasse jõuda. Saatejuht on Lauri Leet.

  Fotol tüüpiline järelturu korter, foto autor Veiko Tõkman.

  • Ruutmeetrite taga
  • 18.04.2024
  KIIRUS:
  Korterituru reaalsus: kui müüja hinnas alla ei tule, liigutakse järgmise objekti juurde
 • Hetkel kuum