Raadiolugu: „Ma tahan koju, ma tahan magada. Aga ma ei pääse siit minema.“

  Eestisse restorani tööle tulnud naisterahvas rabab ühes kuus pea 400 tundi tööd teha. Ta hakib, peseb, keedab, küürib, praeb päevast päeva, 19 tundi järjest püstijalu. Lahkuda ta ei saa, sest tööandja seisab ukse ette ega lase naisel köögist väljuda.

  See on üks juhtum paljudest. Järgnev podcast toob kuulajateni lugusid kolmandate riikide töötajatest, kes on tulnud Eestisse raha teenima, kuid keda tööandjad on ära kasutanud. 

  Saates kõlab intervjuu inimkaubanduse ohvrite nõustamise teenuse juhi Sirle Blumbergiga, kelle osakond puutub aastas kokku pea 700 inimesega, kes on Eestis hätta sattunud.

  Saatejuht ja tekstide autor on Eliisa Matsalu, tekste loevad Mai Kroonmäe, Kristjan Pruul, Gregor Alaküla ja Karl-Eduard Salumäe. 

  Muusika: Philip Selway – Coming up for air

  Käesolev meediasisu on valminud koostöös MTÜga Mondo projekti „Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandil” raames, mida kaasrahastavad Euroopa Komisjon, Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest, Kultuuriministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Meediasisu ei väljenda rahastajate seisukohti.

  • Luubi all
  • 30.12.2021
  KIIRUS:
  Raadiolugu: „Ma tahan koju, ma tahan magada. Aga ma ei pääse siit minema.“
 • Hetkel kuum