"Surnud lill tuleb maha lõigata, mitte oodata, et see uuesti õitsele puhkeb"

  Just see lause iseloomustab Investor Toomase seni end võitvaks osutunud investeerimisstrateegiat, mis viis tema portfelli eelmisel kuul muuhulgas uue rekordini - üle 600 000 euro piiri.

  Kui investeering vindub ning on oma väärtust kaotanud, tuleb hinnata, kas tegemist on ajutise nõrkusega või on börsiettevõte fundamentaalselt katki. Viimasel juhul ei tohi jääda lootma, et ühel hetkel lähevad asjad paremaks ning investeering tuleb kiiresti realiseerida. Esimesel juhul võib aga olla tekkinud soodne ostukoht, arutlesid Äripäeva börsitoimetuse liikmed Merian Tiirats, Jana Saarkoppel, Jaan Martin Raik ja Indrek Mäe.

  Näiteks on investor Toomasele toonud edu Incap Electronicsi aktsia juurdeostmine selle nõrkushetkel, mil suurem osa investoritest arvas ekslikult, et tegemist on fundamentaalselt katkise börsifirmaga.

  Samuti arutleti saates, kas Apple'i aktsia on surnud lill, mis tuleks ära lõigata ja kasumiks konverteerida või hoopiski on tegemist hea võimalusega väärtpaberit juurde soetada.

  Juttu tuli ka Nvidia ja Microsofti aktsiatest - kas rong on läinud ja ettevõtted liiga kallid? Kas täna tasub aktsiaid osta, hoida või müüa, selgub saatest.

  Veel arutleti saates poliitikute portfellide üle ning toodi välja, mis jäi kõlama mais toimunud aktsionäride üldkoosolekutelt. Mh tuli juttu sellest, mida Warren Buffett Berkshire Hathaway aktsionäridele süüa pakkus.

  Fotol: Merian Tiirats, Jana Saarkoppel, Jaan Martin Raik ja Indrek Mäe. Foto: Juhan Lang.

  • Investor Toomase tund
  • 04.06.2024
  KIIRUS:
  "Surnud lill tuleb maha lõigata, mitte oodata, et see uuesti õitsele puhkeb"
 • Hetkel kuum