Kui Ukraina sõja võidab, võib laheneda Moldovas asuva tunnustamata riigi Transnistria probleem, hindas Moldovas elav ajakirjanik Marian Männi saates “Globaalne pilk”.
Praegu on Moldovas väga pinevad ajad, riik on lõhestunud. President ja valitsus on küll selgelt läänemeelsed ja teevad iga päev tööd, et riik end Venemaa küljest lahti haagiks, kuid teisalt on Moldova läbi imbunud Vene propagandast ja manipulatsioonidest. Alles hiljaaegu keeras Moldova kinni Vene propagandakanalid.
Uudistesse on Moldova viimasel ajal sattunud aga ulatuslike meeleavaldustega. Need on peamiselt korraldatud Moldova populistliku partei Shor poolt ning osalejatele sageli ka makstakse neis osalemise eest. Männi ütles, et sageli ajabki maapiirkondade kehval järjel elanikke meeleavaldustel osalema just pisku, mis nad selle eest saavad, ja ka võimalus linnas käia.
Saates tuli juttu veel ka Moldova suhetest Venemaa, Rumeenia ja Euroopa Liiduga. Veidi lähemalt arutlesime ka tunnustamata riigi Transnistria probleemi üle.
Saates oli külas Moldovas elav Eesti ajakirjanik Marian Männi, saadet juhtis Pille Ivask.
Foto: Reuters/Scanpix
Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.