Ekspressi kadunud kasum

Ekspress Grupi juht Mari-Liis Rüütsalu.  Foto: Andras Kralla

7. märtsi hommikuprogrammis selgitas Ekspress Grupi juht Mari-Liis Rüütsalu, kuhu kadus ettevõtte kasum läinud aasta viimases kvartalis ning kuidas börsifirma tänavu kasumit plaanib teenida.

"Kindlasti tuleb 2019. aasta parem kui eelmine," kommenteeris Rüütsalu. Eelmisel aastal langesid tema sõnul kokku mitmed ebasoodsad mõjud - paberi kallinemine maailmaturul ja tööjõukulude kasv ning ligi miljoni euro eest mahakirjutamisi. "Reorganiseerisime ühe firma, Ajakirjade Kirjastuse, mis liitus osaliselt Õhtulehe ja osaliselt Eesti Ekspressiga. Sellega raputasime maha administreerimiskulusid ja tulemused peaksid avalduma tänavu," avaldas Rüütsalu.

Kulude kärpimist otsitakse nii sisu tootmisel kui ka trükitööstuses ja investeeritakse efektiivsuse kasvatamisse. See ei tähenda aga töötajate arvu vähendamist. "Töötajate arvu oluliselt sel aastal kahandada pole plaanis," rääkis Rüütsalu. „Oleme Ajakirjade Kirjastusega kokkutõmbamisi teinud, aga plaani kümneid inimesi koondada ei ole. Pigem vaatame üle muud kulukohad. Kindlasti ei taha põhitooteid töötajate koondamisega nõrgestada."

Ekspress Grupp kasvatas läinud aasta neljandas kvartalis küll müügitulu, kuid veerand miljoni euro suurune kahjum süvendas aasta nõrka tulemust. Loe tulemustest pikemalt siit uudisest.

Samuti käis külas Eesti Õliliidu värske juht Magnus Braun, kes rääkis, miks peaks uus ja loodav koalitsioon diisliaktsiisi soodsamaks, Läti tasemele langetama.

Brauni sõnul mõjutab diiselkütus pea kõikide tootegruppide lõpphindu Eestis. „Selle langetuse mõjul toodete hinnad alaneksid ja see stimuleeriks majandust,“ lisas ta.

Ellex Raidla advokaadibüroo advokaat Ants Nõper selgitas, kas siinsete advokaadibüroode kõrge kasumlikkus on valdkonnas erand või mitte.

Lisaks kõneles Iisraelis 15 000 osalejaga idufirmade konverentsil OurCrowd Summit viibiv Äripäeva ajakirjanik Kristel Härma, mis valdkondadele panustavad idufirmade riigiks peetud riigi iduettevõtted.

Äripäeva poliitikaajakirjanik Eliisa Matsalu aga kommenteeris, millised on koalitsiooniläbirääkimiste uued arengud.

Hommikuprogrammi vedasid Meelis Mandel ja Rivo Sarapik.

Kuula Äripäeva Raadiot siit.

Hetkel kuum