Mida, kuidas ja miks teeb ülekandeoperaator Elering selleks, et nende tegevus oleks jätkusuutlik ja vastutustundlik, räägib Äripäeva raadios Eleringi merevõrgu programmi direktor Getlyn Allikivi.

- Eleringi jaoks on oluline kestlik lähenemine, kus tegevustel oleks võimalikult väike negatiivne mõju ühiskonnale ja keskkonnale.
- Foto: Elering
Vastutustundliku ettevõtluse teemade juhtimiseks koostab Elering iga aasta tegevusplaani. Sinna kuulub kolm suuremat mõõdet: keskkonnamõju, sotsiaalne mõju ja äriühingu juhtimise mõju. Nendest teemadest, ka seatud eesmärkidest, saates räägimegi.
Muu hulgas tutvustab Allikivi Eleringi kliimapoliitikat. Aastaks 2030 on plaan saada kliimaneutraalseks, mis nõuab paremate tehniliste lahenduste loomist. Kaudsete heitmete kompenseerimiseks panustatakse läbi teiste tegevuste, näiteks taastuvenergeetikasse suunatud investeeringute kaudu.
Kuigi Eesti ühiskonnas kohtab tihti suhtumist "mis mina, minu tegevusest ei sõltu midagi", siis Allikivi usub, et just kõige väiksemast sõltubki kõige rohkem. Seetõttu on eriti oluline, et nii eleringlased kui teiste vastutustundlike ettevõtete töötajad kannaksid töökeskkonna jätkusuutlikke printsiipe ka isiklikku ellu.
Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi hindamisel on Elering kahel järjestikusel hindamisel pälvinud kuldtaseme. Sellegipoolest ei ole Allikivi sõnul aega loorberitele puhkama jääda. Elering jätkab tegutsemist positiivse mõju suurendamise ja negatiivse vähendamise suunas.
Vastutustundlikkusele keskenduvat saadet saab kuulata siit:
Elering jätkusuutlikkusest: kõige väiksemast lülist sõltubki kõige rohkem
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!