• OMX Baltic−0,07268,75
 • OMX Riga−1,24913,47
 • OMX Tallinn−0,041 742,16
 • OMX Vilnius−0,32996,34
 • S&P 500−0,165 555,74
 • DOW 30−0,1440 358,09
 • Nasdaq −0,0617 997,35
 • FTSE 100−0,388 167,37
 • Nikkei 225−1,1139 154,85
 • CMC Crypto 2000,000,00
 • USD/EUR0,000,92
 • GBP/EUR0,001,19
 • EUR/RUB0,0095,3
 • OMX Baltic−0,07268,75
 • OMX Riga−1,24913,47
 • OMX Tallinn−0,041 742,16
 • OMX Vilnius−0,32996,34
 • S&P 500−0,165 555,74
 • DOW 30−0,1440 358,09
 • Nasdaq −0,0617 997,35
 • FTSE 100−0,388 167,37
 • Nikkei 225−1,1139 154,85
 • CMC Crypto 2000,000,00
 • USD/EUR0,000,92
 • GBP/EUR0,001,19
 • EUR/RUB0,0095,3
 • ST
 • 09.12.15, 06:00

Valge Klaar koolitab: pane oma Apple teenima

Valge Klaar koolitusjuht Vallo Teppe
 • Valge Klaar koolitusjuht Vallo Teppe
Üha enam koguvad populaarsust koolitused, mis õpetavad, kuidas Apple arvutid ning nutiseadmed kiiresti ja efektiivselt enda kasuks tööle panna.
Apple ametliku Eesti edasimüüja, Baltikumi ühe suurima äri- ja profiklientide esindus- ja hooldussalongi Valge Klaar tegevjuht Marko Kärner kinnitab, et kuna Apple arvuti ehk Mac on Eestis üha eelistatum töövahend, õpetavad Valge Klaari koolitused, kuidas oma Apple’ilt nii kontoris kui kodus maksimum võtta ja arvutiostule tehtud kulutus kiiresti tagasi teenima panna.
„Kui Mac-arvuti maksab 1000-2000 eurot, siis ca 100-eurone lisakulu, et oma investeering töö- või meelelahutusmasinasse maksimaalselt ära kasutada ehk seade võimalikult efektiivselt tööle panna, on tegelikult väga marginaalne,“ leiab Kärner. Kuna Maci omanikul muud IT-püsikulud nagu viirusetõrje, tarkvara uuendused ja IT-kõrvaltugi puuduvad või on minimaalsed, on koolitus, kus mõne tunniga õpitakse professionaali käe all oma Apple arvutit või nutiseadet põhjalikult tundma ja kasutama, perspektiivis pigem aja ja raha kokkuhoid kui lisakulu.
Kõik Valge Klaari Apple koolitused – mis on hetkel ainsad omataolised Eestis – kestavad 3-4 akadeemilist tundi ja toimuvad kas Valge Klaari õppeklassis Tallinnas Tartu mnt esindussalongis või ettevõttes koha peal.
„Koolituste rõhuasetus sõltub ettevõtte profiilist, teemade aktuaalsusest. Kui inimene ei tunne end IT-maailmas üldse koduselt, läheneme laiemalt,“ selgitab Kärner, et iga koolitus on personaalse suunaga. Algtaseme kursus teeb selgeks Maci või iOS operatsioonisüsteemi loogika, tööriistad ja programmid üldiselt. Mac’i erikoolitustel omandatakse juba spetsiifilised oskused, olenevalt, kas on vaja töötada rohkem tekstide, numbrite või disainiga. Kuidas videoklipid kerge vaevaga kvaliteetfilmiks kokku panna, võimalused fotode-videote töötlemiseks, lõppviimistluseks. Just teemakoolitustel kinnistub veendumus, et Apple müügihittide iPhone’ide kõrval õigustab valikut ka Mac, olles hinda väärt: „Kui palju uusi ja lihtsalt kasutatavaid võimalusi tippklassi arvuti inimesele ja/või ettevõttele tervikult annab. Mitte ainult, et saan Mac’iga hakkama – igaüks saab! – vaid rohkelt just lisaväärtust.“
TASUB TEADA:
Et uut aastat alustatakse ikka uute mõtete, ideede ja ambitsioonidega, on uusi võimalusi avavad Apple koolitused Valge Klaari uuenenud e-poes aasta viimasel kuul 50 % soodsamad. Loe koolitustest lähemalt ja küsi personaalne pakkumine www.valgeklaar.ee.
Valge Klaari FOTO- JA VIDEOKOOLITUS: pilt räägib rohkem kui tuhat sõna
„Kõik, mis on seotud (liikuva) pildiga, on Mac’is lihtne, kiiresti õpitav ja efektne,“ lisab Apple seadmete ning tarkvara sertifitseeritud hooldustehnik ja koolitusjuht Vallo Teppe. Eriti tõhusaks abiks on Mac foto- ja videotöötlusprogrammide kursused neile, kes tegutsevad turundus- ja müügivaldkonnas, mis kolib üha rohkem sotsiaalmeediasse, YouTube’i kanalitesse, blogidesse, e-kaubandusse. Valge Klaari Photos koolitus õpetab, kuidas Mac’i pilditöötlusvõimalusi eri moel kasutada. Näiteks: tee ise fotoraamat – kas ettevõtte aastaraamat, professionaalne tootekataloog kliendile või kodune beebi- või pulmaalbum. „Programm laotab-kujundab pildivaliku vastavalt tegija nägemusele, kelle põhimureks on vahetekstid lisada ja põnevate eriefektidega fotoraamatule lõppviimistlus anda. Piiriks on vaid tegija enda fantaasia. Raamatu paberkujul saamiseks tuleb Eestis hetkel veel fail ise trükifirmasse toimetada. Mujal, juba ka Soomes, on Apple’il olemas teenus: üks klahvile vajutus ja postiga saabub määratud aadressile valmis fotoraamat,“ annab Teppe Valge Klaari fotokoolitusel saadavast know how’st aimu. iMovie koolitusel omandatakse koolitaja käe all oskus kümnetest videoklippidest kerge vaevaga meeldejääv film kokku panna. Keynote koolitus õpetab turundusinimestele asendamatus presentatsiooniprogrammis Keynote minimaalse ajakuluga veelgi pilkupüüdvamaid esitlusi teha.
Tallinna Loomeinkubaatori juht Anu Lõhmus
 • Tallinna Loomeinkubaatori juht Anu Lõhmus Foto: Terje Taplsepp
VALGE KLAARI KOOLITUS TEGI ELU MUGAVAKS
Tallinna Loomeinkubaatori juht Anu Lõhmus
Loomeinkubaatori huvi Macide vastu tekkis esmalt sellest, et paljud meie kliendid, eriti disainerid, töötavad Mac’idega. Kui ka meie maja töötajale tekkis esimene Mac, sai kõigile selgeks: kui lihtne ja mugav! Täna, kui Loomeinkubaatoris on Mace juba mitu, võib kindlalt öelda, et ka intsidente on vähem – arvuti ei lähe naljalt katki ega jookse kokku.
Kui ma ise paari aasta eest esimese Mac’i sain, olin võimeline kõrvalise abita ise arvuti seadistama ja seda kasutama hakkama, sest Mac’i kasutajafunktsioonid on niivõrd intuitiivsed ja loogilised. Loomeinkubaatoriga võtsime oma töötajatele ja klientidele Valgest Klaarist ka koolituse, mis õpetab Mac’i veelgi mugavamalt kasutama. Kuna huvilisi oli väga palju, ca 60 inimest, tuli Valge Klaari koolitaja kohapeale. Saime kiiresti selgeks otseteed, lisafunktsioonid, klahvikombinatsioonid ja nupud-trikid, mille peale ise vaistlikult ei pruugi tulla.
Lisaks töökindlusele, usaldusväärsusele, mugavusele ja IT-püsitoe vajaduse puudumisele on enamusel Mac’idel suure pikslitiheduse ja üliterava pildiga Retina-ekraan. Näiteks disaineri töös, kus on vaja väga täpselt joonistada-joonestada-projekteerida, värviskaalad ja suurused paika saada, peab arvuti ekraan olema superkvaliteediga ja selles on Mac kindlasti hindamatu abiline.
Retina-ekraan on ka silmasõbralik ja ei väsita nii kiiresti silmi, kuna ei vibreeri ega värele. Ka on see kasutajasõbralikum prillikandjatele või neile, kel silmad kipuvad kiiresti väsima.
Kõik minu sõbrad, kellest on saanud Mac’i kasutajad, on väga rahul ja möönavad, et ei saa aru, kuidas ilma Mac’ita varem üldse hakkama said?! Kuna Apple iPhone’id on ju meil väga levinud ja kui tekib kõrvale ka Mac arvuti, siis leiategi, et elu on nii mõnusaks ja lihtsaks läinud, sest sama firma seadmed ühilduvad omavahel täielikult. Näiteks lihtsamate reklaamfotode tarbeks muid töövahendeid polegi vaja, sest sotsiaalmeedias kasutatavad tootefotod ja –videod saab uuema telefoniga ise üles võtta ja mis puudu jääb, seda toetab juba Mac’is kaasasolev lihtne pildi/videotöötlustarkvara.
Venemaa internetiäris tegeva LeadGid omanik Ksenia Kostina
 • Venemaa internetiäris tegeva LeadGid omanik Ksenia Kostina Foto: erakogu
TASUB TEADA:
Mac’idele saab paralleelselt paigalda ka Windowsi tarkvaraga, mida on lihtne vahetada – paar töökäsklust avab vastava ikooni. Näiteks: kui firmasisesed eriprogrammid on vaid Windowsi põhised, rahvusvahelisse gruppi kuuluval ettevõttel on firmaüleselt kindel tarkvara nõue vms.
MACist SAI MINU ELUARMASTUS
Venemaa internetiäris tegeva LeadGid omanik Ksenia Kostina
Esimese MacBooki sain kümne aasta eest, töötades Best Merketingi tegevtoimetajana. Kõikidel töötajatel olid Windowsi sülearvutid, kuid mina leppisin oma ülemuse Hando Sinisaluga kokku: mulle ostetakse MacBook ja pool summast kompenseerin palgast. Ei mäleta, miks ma toona Mac’i tahtsin, ilmselt, et see oli nii ilus valge…
Macist sai kiiresti minu eluarmastus, ja mitte ainult disaini parast. Macon niivõrd lihtne ja loogiline, et tead intuitiivselt, kuidas kõike kasutada. Lisaks superkiire ja töökindel. Oma esimese Mac’i andsin hiljem emale, ta kasutas seda rõõmuga seitse aastat. Ilmselt kasutanuks kauemgi, aga arvuti kukkus laualt põrandale ja läks katki. Minu ettevõtte LeadGid tegeleb partnerlusturundusega finantssegmendis, klientideks on nt üle kuuekümne Vene ja Baltikumi panga ja kiirlaenufirma – müüme neile potentsiaalsete laenajate andmeid. Kogu minu äri on internetis ning arvuti ja/või iPhone’i ekraan on „aken“, mille kaudu juhin oma ettevõtet vähemalt 18 tundi ööpäevas. Seega on väga oluline, et ekraan oleks hea ja arvuti töökindel. Tegelikult, kui kord juba Maci kasutad, siis termin „töökindlus“, muutub enesestmõistetavaks. Uut autot ostes ju tead, et vähemalt 3-5 aastat ei juhtu midagi ning ei pea autot keset teed ise remontima. Miks siis – ostes mitte-Maci – peaksin ise mingeid viirustõrjeid installima, aeg ajalt süsteemi ümber installima jne? Ma ei kujuta ette, et peaksin sellega tegelema. Võin öelda, et uued MacBook’id on ka kukkumiskindlad. Olen kiirustaja tüüp, arvutikatet pole aega kasutada. Viskan oma Maci auto tagaistmele või pagasiruumija õnneks ei juhtu temaga midagi. Hetkel on minu põhiline tööriist nii kodus kui kontoris 15” MacBook Pro. Lisaks 13” MacBook Air, mis on enamasti kontoris ja kaasas reisidel-kohtumistel. Ja loomulikult iPhone 6s ning suur ja väike iPad, mille põhiomanikeks peavad ennast vist juba minu tütred. Isegi noorem, kaheaastane, teab iPadi parooli ning oskab YouTube’ist ise multikaid valida.
Kuna elan Moskvas ja esinen Venemaal aastas 4-5 finantskonverentsil, on minule asendamatu Keynote. Kui kunagi ammu tegi mulle presentatsioonid disainer, siis viimased aastad teen Keynote’i abil ise – palju kiirem ja väga ilus.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Valge Klaar hooldustehnik ja koolitusjuht Vallo Teppe
 • Valge Klaar hooldustehnik ja koolitusjuht Vallo Teppe Foto: Valge Klaar
Miks üha rohkem ettevõtteid Eestis eelistab töövahendina Maci?
Pärast Valge Klaari koolitust on nii algaja kui teadja võimeline oma ilusate Apple seadmete töövõimalusi-lisaväärtusi maksimaalselt ära kasutama, kinnitab Baltikumi ühe suurima Apple äri- ja profiklientide esindus- ja hooldussalongi Valge Klaar hooldustehnik ja koolitusjuht Vallo Teppe. (foto: Valge Klaar)
 
Valge Klaari tegevjuht Marko Kärner: Miks eelistada Mac'i 
IT-tervikkulu on perspektiivis väiksem: viirusekindel, tasuta tarkvara täna ja tulevikusMac operatsioonisüsteeme (Mac OS) ei ohusta viirused ning kulu viirusetõrje programmidele ja/või viiruse tehtud kahju taastamisele nii rahas kui ajas, puudub. Kui viirus Windowsis korraliku töö teeb, tuleb reeglina kõik ettevõtte arvutid uuesti installida. Mac’iga seda hirmu pole. Ainus reaalne oht Mac’ile on koos mõne programmiga alla laetav reklaampahavara, ent ka siis peab kasutaja ise kusagile nõusoleku andma. Iga Apple arvutiga on kaasas Mac OS-i litsents ja kõik uuendused – nii versioonisisesed kui ka järgmine versioon – on tasuta automaatselt alla laetavad. Seega on ka IT-lisatoe vajadus minimaalne või puudub. Eriti oluline nüanss (loov)ettevõtetes, mille töötajad müüvad oma oskusi ja aega. Siin ongi üks põhilisi kokkuhoiu kohti – maksad küll esialgselt arvuti(te) eest pisut rohkem, aga väärtus püsib aastaid. Ka amortisatsiooni statistika kinnitab, et Apple seadmed kestavad kauem töökorras.Lihte ja loogiline: Apple riist- ja tarkvara ühildub ideaalselt, sisaldamata liigsetErinevalt PC-st teeb Apple ise nii riist- kui tarkvara, mis on valminud üksteisega tihedas koostöös ja on ideaalse ühilduvusega. Sellest tulevadki kasutusmugavuse eelised, alates pisiasjadest, kui kiiresti arvuti tööle läheb jne. Tarkvara on kirjutatud konkreetselt ühele riistvarale ja oskab aparaadist maksimumi võtta. Vaatamata oma dünaamilisusele ja pidevale edasiarengule on Apple stabiilne ehk pole aastatega üldist kasutajafunktsioonide põhiloogikat ja tuttavat vaadet muutnud, nagu Windows viimasel ajal – kord juba Mac OS-i algtõed selged, saab kõikide programmidega iseseisvalt hakkama ka tulevikus.Hinda väärt must have edu sünonüüm nii sisus kui vormis Tippdisain ja kõrgtehnoloogia on alati olnud ja jääb Apple kaubamärgi tunnuseks. Kuna Apple kasutab kvaliteetsemaid osi ja moodsaimat tehnoloogiat, on nii heli- kui võrgukaart kvaliteetsemad, ekraani värvid teravamad jne. Maci kasutajad kogu maailmas ikkagi kipuvad olema keskmisest edukamad, ka Eesti viimase aja edulood on sündinud Mac’idel – järelikult Apple tehnoloogia võimaldab tõesti olla efektiivsem, loovam, edukam. Näiteks Windows 10 ametlikul otseesitlusel USA-s pimedas saalis säranud õunamärgid reetsid, et ca pooltel osalejatel olid Apple süle- või tahvelarvutid.
Once you go Mac, you never go back
Tekst: Kadi Viljak

Seotud lood

 • ST
Sisuturundus
 • 18.07.24, 11:28
Kulla hind hüppas uute rekorditeni, 2500 dollari tase on käeulatuses
Kulla hind tõusis nii dollaris kui euros uute rekorditeni. Turgude hinnangul on pärast Föderaalreservi juhi Jerome Powelli esmaspäevast sõnavõttu aina tõenäolisem, et keskpank otsustab juba septembris intressimäärasid kärpida. Just see andis lühiajalist pilti vaadates kullale tõuke ületada maikuus saavutatud tipud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Äripäeva esilehele