27. november 2016
Jaga lugu:

Legendaarsed kellad jõudsid Eestisse

www.kaekellad.ee/laco  

Eesti turule on jõudnud Saksamaal enam kui 90 aastat käekellasid valmistanud Laco toodang. Laco on maailma suurimatega võrreldes suhteliselt väike kellatootja, küll aga on ta kellamaailma ringkondades tuntud ülima vastupidavuse ja tugeva karakteri poolest. Laco kellad on siiani toodetud käsitsi ja toetuvad tõeliste kellameistrite oskustele.

Laco on läbi aja teinud koostööd Saksa sõjaväega ning üks neid pika ajalooga kellatootjaid, kes toodab algupäraseid Aviatori ja Navy seeria kellasid. Sõja ajal olid need ajanäitajad tihti aluseks otsustele, mis määrasid elu ja surma, nii õhus kui ka merel – seal ei olnud eksimine lubatud. Siit tuleb ka Laco karakter ning tähendus pealkirjale “moodne klassika”. Laco valikus on nii täpseid koopiaid sõjaaegsetest mudelitest, kuid ka moodsa disainiga mudeleid – siiski kõikidesse toodetesse on äratuntavalt Laco karakter sisse disainitud.

Šveitsi konkurentidele alla ei jää

Laco tootevalikus on käekellad hinnavahemikus 198–2998 euroni. Erineva hinnaskaala määravad materjalid ja kasutusel olevad mehhanismid. Tooteid lähemalt uurides võib öelda, et kvaliteedilt ja viimistletuselt ei jää Laco oma Šveitsi konkurentidele kindlasti alla. Kõige muljetavaldavam ongi just odavama poole 200–600euroste kellade tase, mis tundub olevat peajagu üle keskmisest selles hinnaklassis konkureerivast toodangust.

Just seetõttu võtsimegi ühe odavama poole Aviator mudeli (Laco Žürich, 198 eurot Kaekellad.ee), et sellega lähemalt tutvuda. Antud mudel on Saksamaa Aviatori kellade klassika, kerge tänapäevase puudutusega. Kella välimus on ära vahetamiseni sarnane juba Teise maailmasõja ajal kasutusel olnud Aviator kelladega. Kellal on kronograaf funktsioon ning see näitab kuu- ja nädalapäeva.

Aviator üllatab

Esmalt toote pakendist. Toode on pakitud kinkekarpi, mille sees on nahast lukuga karp – ideaalne pakend seda tüüpi kellale. Pakendis ja siltidel on kasutatud palju nahka, mis kõik jätavad kvaliteedile orienteerituse mulje juba enne tootega tutvumist.

Kella esimest korda käsitsedes saab kohe aimu selle kvaliteedist. Viimistlus on perfektne, kell on piisavalt raske, materjal ning selle viimistlus suurepärane. Silma paistab kella kroon, mis on väga maitsekalt disainitud. Positiivne üllatus on kella nahast rihm, sellise klassi rihmasid olen tavaliselt harjunud nägema palju kallimatel toodetel. Kella käsitledes on tunda koostekvaliteeti, seierid reageerivad krooni juhtimisele väga täpselt. Kuna kella juhitakse ühest nupust, siis võtab kuupäeva ja nädalapäeva õigeks sättimine pisut aega, ent samas on see piisavalt lihtne, et juhendi järgi ei ole tarvis haarata.

Kella omadusi üle lugedes aga selgub, et nii kella numbrid kui ka osutid on kaetud Superluminova C3-ga, mis tähendab, et kasutatud on väga kvaliteetset pimedas helendavat materjali. Testi käigus saab pimedas ruumis kella ka testitud ning võib tõdeda, et tõesti saab seda kella ka öösel selgelt lugeda. Kellaga põgusalt tutvudes ning seda mõnda aega kandes võib selgelt väita, et tegemist on väga kvaliteetse tootega, mida tõenäoliselt saaks edasigi pärandada. 198 eurot maksva kella puhul on see lausa uskumatu. Teine tähelepanek on kella selge ajalooline hõng, disain tundub samal ajal nii moodne, kuid pilte võrreldes on näha, et tegu on tegelikult 75 aasta taguse disainiga – aga eks see olegi ajatu ja tõeliselt hea disaini omadus.

Kogu Laco tootevaliku ning sellega kaasas käiva informatsiooniga saab tutvuda Kaekellad.ee lehel: https://www.kaekellad.ee/laco/

Käekellad.ee  
Jaga lugu:
Hetkel kuum