Juubel: Ekspordile suunatud masinaehitusettevõte Makron Estonia tähistab 20. tegevusaastat

29. jaanuar 2018, 14:35
Makron Estonia meeskonnaliikmed valmiva seadme taustal
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20180129/CM/180129682/AR/0/AR-180129682.jpg

Peamiselt ekspordile suunatud masinaehitus- ja metallitööstusettevõte Makron Estonia OÜ tähistab tänavu 20. tegevusaastat. Tallinna lähistel Kalesis tegutseva ettevõtte kliendi­suhete ja projektide juhi Raul Uhsi sõnul peitub nende pika ea saladus meeskonna ühes rütmis hingamises ning võimekuses tähtajaks valmis saada ka kõige keerukamad väljakutsed.

100 protsenti Soome Makron Oy tütarettevõte Makron Estonia valmistab tööstuslikke tootmisseadmeid ja -liine ning nende automaatikat rahvusvahelistele suurtele tootmisseadmete ehitajatele ja tarnijatele. Makroni toodangut leiab nii puidu-, paberi- ja mööblitööstustes kui ka energeetika-, ehitus- ja merendus­sektori ettevõtete tootmises. Soome kontserniette­võtte osaks sai Makron Estonia aastal 2007.

„Meie seadmed leiavad tee väga erinevatesse riikidesse, kus vastavad tehaseid ehitatakse. Täna moodustab eksport põhimõtteliselt 100% meie toodangust. Lisaks konkreetsetele seadmete- ja tootmisliinide tellimuste täitmisele pakume ka laia spektrit masinaehitusega seonduvaid teenuseid eraldiseisvana. See on aidanud tootmiskoormust balansseerida ja aidanud üle rasketest aegadest,“ räägib Uhs, tuues näitena plasmalõikuse, mehaanilise töötluse ja rakiste tootmise ning värvimise.

Makron teeb ka tihedat koostööd emaettevõttega, kust saab vastavalt klientide vajadustele tellida väga suuremõõtmeliste metallkonstruktsioonide töötlusi ja eriti paksude materjalide keevitustöid. „Koostöö emaettevõttega annab lisavõimaluse pakkuda klientidele lahendusi, mida mujalt ei pruugi leida. Meie kliendiprofiilid on küll täiesti erinevad, kuid samas annab meie sünergia lisaplussi mõlema ettevõtte klientidele.“

Makron Oy portfoolios on muide oma osa ka omatoodetel: pikka aega on oldud turul Makron Oy:s välja töötatud MAKRON LOGMATIC seeria puitehituse tootmisliinidega ümar- ja nelikantpalkmajade tarvis ning olemas on ka seadmeid moodulmajade tootmiseks.

Kasvu taga on laienemine ja töötajate kompetents

2017. aastal oli Makron Estonia käive 6,5 miljonit ehk enam kui kaks korda suurem eelnenud aastast. Samavõrra kasvas ka toodangumaht ning vaatamata kiirele laienemisfaasile õnnestus oluliselt tõsta ka tootmise efektiivsust ning eriti ettevõtte kasumlikkust.

„Kogu selle arengu ja efektiivsuse taga on loomulikult meie meeskond. Pean väga oluliseks meeskonnaliikmete vahel aja jooksul välja kujunenud tiimitunnet ja tahet projektid kliendi jaoks tähtajaks ära teha vaatamata sellele, et sedalaadi projektipõhises seadmetootmises esineb keerukaid lahendamist vajavaid probleeme ja väljakutseid,“ räägib tootmisjuht Margus Kuuskmann. Ta lisab, et selle eest hindavad ettevõtet nii pikaajalised kui ka uued kliendid ning sellest on tulenenud ka kogu Makroni kontserni slogan „Promise to Complete“.

Veel toob ta esile töötajate mitmekülgseid oskuseid ning pikaajalisi kogemusi projektipõhiste tööstuslike tootmisseadmete valmistamisel. „Meil on 6000 ruutmeetri suurusel tootmis- ja tööstuspinnal olemas võimekus tagada kogu vajalik teenus alates väljatöötamisest, prototüüpimisest ja projekteerimisest kuni masinaehituse elektrifitseerimise ja automatiseerimiseni nn võtmed-kätte-lahenduse ehk täisteenuse pakkumisena. See on väga tähtis tänases tiheneva konkurentsi tingimustes nii meie klientide jaoks kui ka lõppkliendi tasemel.

Makron Estonias töötab ca 50 inimest – kõrvuti pikaajaliste kogemustega tegijatega noored, oma valdkonna professionaalid. Ettevõtte juhi sõnul väärtustatakse töötajaid mitmekülgse ja huvitava, kõrge lisandväärtusega tööga, mis on professionaalidele huvitav ning motiveeriv. Mainimata ei saa jätta muidugi koolitus- ja sportimisvõimaluste tagamist ning konkurentsivõimelist palgataset, sest Makron Estoniat võib sageli leida palga-TOPides. 

Töö ettevõttes käib rahvusvaheliste sertifitseeritud juhtimissüsteemi standardite järgi: kontsernis on rakendatud kvaliteedijuhtimise ISO 9001:2015, keevitusstandard ISO 3834-2:2005 ja keskkonnasertifikaat ISO 14001:2015. 

2018. aastalt ootab Makron Estonia meeskond stabiilset kasvu ning efektiivsuse jätkuvat tõusu.

www.makron.com

Kui soovid rohkem infot, jäta kontaktandmed siia:

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.
Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. January 2018, 14:35

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing