23 veebruar 2018

Gasell: Huurre Service – külmseadmete turul esimese viie seas

Huurre Service OÜ juhataja Urmas Salu ütleb, et kaupmees ei pea mõtlema, kuidas letid ja külmkambrid külmaks lähevad: “See on meie töö!”.  Foto: Erakogu

Külmaseadmete ja külmkambrite ehitamisega tegelev Huurre Service OÜ juured ulatuvad aastasse 2001, mil Soome kontsern Hurree asutas Eestisse tütarettevõtte.

17 aastat on möödunud lennates, hõlmates erinevaid põnevaid projekte, üleminekut F-gaasidelt külmaainele CO2 ja laienemisplaane. Tänaseks on Huurre Service Eesti üks viiest edukamast kaubanduslikke külmalahendusi pakkuvast ettevõttest.

Algusaastad Finref Eesti nime all töötanud firma esimesed projektid oli kontsernis projekteeritud kaupluste külmasüsteemide väljaehitamine ja hooldamine.

“Meie esimeseks suuremaks kliendiks oli Kesko oma Citymarketi kauplustega. Pärast seda hakkasime pakkuma nii külmaseadmete kui külmkambrite väljaehitamist ka teistele kaubanduskettidele,” meenutab ettevõtte juhataja Urmas Salu, lisades, et algaastatel oli palju õppimist, kuna kontserni huvi oli algusest peale pakkuda ka siinsel turul põhjamaade kvaliteeti.

Läbi aastate on Huurre trumbiks olnud kaasaegsete tehnoloogiate ja lahenduste pakkumine ning sobitamine koduturule. Seega hoitakse kogu aeg silma peal maailmas toimuvatel erialastel arengutel ja üritatakse sealt välja noppida just need lahendused, mis võiksid olla edukad meie kliimavöötmes ning rahuldada parimal moel klientide vajadusi.

“Oleme harjutanud end vaatama oma teenust kliendi poolelt ja just sellise nurga alt, et kliendil oleks endal võimalikult vähe vaja mõelda asjadele, mis ei ole tema põhitegevus. Ehk siis kaupmees ei peaks mõtlema selle peale, kuidas letid ja külmkambrid külmaks lähevad, vaid see on meie töö. Siiski on tarvis muidugi selgitada kliendile üle võimalikult kompromissi- ja riskikohad,” sõnab Salu.

Vaatab huviga naaberturgude poole

Kõige tähtsamaks sammuks oma tegevuses loeb Huurre ülemineku algatamist F-gaasidelt tänapäevasele külmaainele CO2, mis eeldas kõigepealt oma töötajate koolitamist ja seejärel klientidele asjade selgitamist. Tegemist oli mitmeaastase selgitustööga, mille tagajärjel saadi 2011. aastal võimalus ehitada esimene CO2-l töötav külmasüsteem kogu Baltikumis. Tänaseks on CO2 muutunud standardiks ning alates aastast 2020 hakatakse seoses ülemaailmsete kliimalepetega oluliselt piirama ja järk-järgult ka keelustama F-gaaside kasutamist külmasüsteemides. Seega täna enam ükski arukas kaupmees nn vanade külmaainetega süsteeme ei planeeri.

Pikalt koos töötanud meeskond

“Täna on meie tugevuseks innovatiivsus ja pikim kogemus meie turul kaasaegsete külmalahenduste pakkumisel. Kindlasti ei saa mööda minna ka pikalt koos töötanud meeskonnast, kelleta ei ole võimalik teostada ühtegi projekti. Mitmed meie meeskonnast töötavad Huurres juba algusest peale,” ütleb Salu, lisades, et töötajate motiveerimiseks pakub ettevõte neile võimetekohaseid väljakutseid ning arenguvõimalust.

Juhtkond postsioneerib ettevõtte kindlalt esimese viie tegija hulka kaubanduslike külmasüsteemide turul. Kuigi tuleb tõdeda, et ka konkurendid on loomulikult tublid, püüab Huurre meeskond anda endast parima, et edestada neid nii kvaliteedi, kvantiteedi kui ka innovatiivsuse osas. Tulevikuplaanidest rääkides on kindlasti soov kinnitada paremini kanda naaberturgudel ning selle kaudu saavutada optimaalset kasvu.

Hetkel kuum