29. mai 2018
Jaga lugu:

Kuidas targalt raha laenata?

Igaühel meist võib tulla ette olukordi, kus tuleb mõelda laenule. Kas on ootamatult vaja uut sõidukit, tahaks ellu viia unelmate reisi või vajab kodu hädasti remonti – põhjus polegi kõige tähtsam, kuid oluline on õige laenu leidmine. Otsus laenamiseks ei tule lihtsalt, aga seda enam peab see olema läbimõeldud ning laenutoode targalt valitud. Kuidas targalt laenata, annab nõu Financer.com.

Õige laenu leidmine võib olla tõesti keeruline, kuna erinevate laenude, tingimuste ja laenupakkujate valik on väga lai. Kõige esimene samm aga enne laenupakkumiste võtmist võiks olla oma maksimaalse laenusumma arvutamine. See sõltub otseselt inimese sissetulekutest ja väljaminekutest ning näitab, millise laenusumma maksmisega kuus on ta maksimaalselt võimeline toime tulema.  Olenemata sellest, millist liiki laenu vajate, on tähtis endale teadvustada reaalset võimalikku laenusummat, sest nii saab esitada taotluse kohe õiges suuruses ega pea pettuma, kui finantsasutus peab soovitud summat ebasobivaks. Kuidas käib võimaliku laenusumma kindlaks tegemine? Kõige lihtsam on järgida 40% reeglit. See tähendab, et kõik finantskohustused nagu laenud, liisingud ja järelmaksud ei tohiks kokku liites ületada 40% kuusissetulekust. Ehk kui teie ühe kuu sissetulek on 1000 eurot, ei tohiks laenud ja liisingud kokku samal ajal moodustada rohkem kui 400 eurot. Selline „valem” aitab vältida sattumast keerulisse olukorda, kus ei jaksata enam laenu tagasi maksta, tekivad võlgnevused ning satute inkassofirma või isegi kohtu küüsi. Pigem tasub laenata vähem ning mitte kunagi rohkem, kui te tegelikult vajate!

Ärge unustage tutvuda lepingute ja lisatasudega!

Kui sobiv laen on välja valitud ning maksimaalne reaalne laenusumma arvutatud, on aeg esitada finantsettevõtetele taotlus. Vahel võib juhtuda ka nii, et võetakse laenupakkumisi mitmest kohast ja saadakse mitu jaatavat vastust. Kuidas siis õiget teenusepakkujat valida? Kuidas võrrelda erinevaid laenuandjaid?

Üks soovitus on kindlasti lugeda pakutavaid lepinguid. Ükski laenuandja ei palu laenulepingu tingimustega tutvumist nalja pärast, vaid neid lugedes võib saada teada mitmetest asjaoludest, millele poleks osanud tähelepanu pööratagi. Näiteks millistel tingimustel saab võlgnevust enne tähtaega tagastada või kuidas käituda, kui tekib oht, et teil pole mõnel kuul tagasimakseks raha. Ja loomulikult intressi suurus! Lihtsaim võimalus laenutingimuste võrdlemiseks on kasutada erinevate laenuandjate laene koondavat ja võrdlevat lehekülge Financer.com, mille üks kõige olulisemaid eesmärke on näidata, kui palju tegelikult laenutooted võivad maksma minna. Ükshaaval kõikide laenuandjate lehtedel käimine ja tingimustega tutvumine võib olla üsna tülikas ja aeganõudev, kuid laenuandjaid korraga kõrvutades on palju lihtsam aru saada, milline laen on soodsaim. Alati tuleb laenutooteid omavahel võrrelda, sest just nii saab objektiivselt hinnata, kas laenu võtmine tasub end ära ning millised on intressid või muud lisatasud.

Soovi korral saavad kõik kasutajad sellele lehele jätta ka oma kommentaari ja anda hinnangu erinevate krediidiasutuste kohta, mis võimaldab teistel külastajatel tutvuda laenukogemustega elust enesest. Krediidiasutuse maine talle antud tagasiside kaudu aitab lisaks laenutingimuste võrdlemisele kindlasti lihtsamini otsuseni jõuda.

Financer.com on sisuliselt nagu Eesti laenuturu entsüklopeedia, kes kogub info kokku, aitab leida sobivaima laenu ja tutvustab laenumaailma erinevaid tahke!

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas