Milliseid ühekordseid nõusid kasutada algaval suveperioodil?

Natura Group toodab ja turustab klientide seas suurt populaarsust kogunud palmilehest valmistatud taldrikuid. Need taldrikud on kindlasti hetkel parim ja kõige “väiksema jalajäljega” looduslik igapäevane tarbetoode turul, põhimõttel mullast mulda.

Sageli aetakse palmilehetaldrik segi bambustaldrikuga. Taldrikuid toodetakse Indias maha langenud palmilehtede lehetuppedest, mida tekib igal hooajal miljoneid. Lehed korjatakse, pestakse tavalise veega ning kuumpressitakse spetsiaalse vormiga sobiv mudel. Kuumpressimise käigus hävinevad ka kõik bakterid. Seejärel valmis tooted kuivatatakse ja pakitakse.

Palmilehetaldrikud on komposteeritavad ja neid võib visata pärast kasutamist otse komposti, millest tekib väga väärtuslik kompost. Seega loodusesse visatuna kõduneb palmilehest valmistatud taldrik aastaga. Põletamisel see ei tossa ega eralda mürgiseid gaase ning on seega hea kasutata tulehakatiseks või lõkkes põletada.

Just nende hävituse naturaalsus ja lagunemise kiirus on peamine eelis hetkel kõikide teiste biolagunevate toodete ees. Biolagunev plastik mis niikuinii EUs peagi keelatakse, on keemiliste ja naturaalsete segude tulem, mis on sisuliselt ikkagi plastik ja vajab organiseeritud tööstuslikku lagundamist. Sellest tulenevalt ei ole praegu turul palmilehetaldrikutele ühtegi nii looduslikku konkurenttoodet.

Teise valikuna võiksid inimesed kasutada pabertaldrikuid, kuid nende tootmiseks langetatakse puid. Teatud määral on metsa raiumine vajalik metsa uuenemisprotsessiks, kuidas see on aga reguleeritud, selle eest vastutab riik.

Foto: Annela Nairis

Peale loodussõbralikkuse pakub tootmisprotsess tööd paljudele inimestele. Lehtede koristus on sama mis meie mõistes leheriisumine, lisaks näevad tooted tõeliselt ilusad välja, on tugevad ja tänu lehetupe membraani naturaalsele vahakihile hoiavad need ka vedelikke kuni 6 tundi. Kahjuks ei luba lehe paksus ja jäikus valmistada joogitopse.

Lisaks palmilehetaldrikutele pakub Natura Group ka lihvitud kookospähkli koorest kausikesi, bambuskõrsi ja muid huvitavaid tooteid. Teenindame kõiki soovijaid: catering’e, restorane, turismitalusid, büroosid ja erakliente. Väiksemaid koguseid on kõige mugavam osta Selveritest, kus on väljas kõik põhimudelid. Nõudlikumad kliendid saavad alati meie poole pöörduda, kuna tegelik tootevalik on palju suurem.

Ilusat suve ja kutsume kõiki ettevõtjaid kasutama meie tooteid suvepäevadel, festivalidel ja miks mitte ka kontoriüritustel ja muudel koosviibimistel.

naturagroup.eu

Hetkel kuum