Nordhall – tugeva karkassiga kaarhall

Elva lähedal tegutsev OÜ Termet toodab PVC kattega kaarhalle, ettevõtte seni suurimasse, 12 x 60 meetrisesse halli mahub talvekorterisse näiteks tosin kombaini.

Nordhalli kaarhallid sobivad külmaks laohooneks  Foto: OÜ Termet

„Meie kaarhallid on eelkõige mõeldud külmaks laohooneks,“ rääkis Termeti omanik ja tegevjuht Margus Griffel ning lisas, et põhiturg on neil Soomes „Eestis on meil peamised kliendid põllumehed, kes hoiustavad kaarhallis põllutehnikat, aga ka näiteks heina või on kaarhalli sisustanud kasvõi lambalaudaks. Väiksemaid kaarhalle kasutatakse paatide, autosuvilate jms hoidmiseks.“

Eelmisel aastal müüs ettevõte Soome 130 ja Eestisse 19 halli. Griffeli andmeil oli mullu müüdud hallide kogupindala ligi 15 000 ruutmeetrit. Seega saaks Termetis toodetud kaarhallidega katta veidi enam kui kaks A. Le Coq Arena jalgpallistaadioni suurust ala. Hallide edasimüüjaks Soomes on Landtek Finland Oy, edukas koostöö on kestnud viis aastat.

Termet toodab Nordhalli nimelisi kaarhalle, kõik mudelid on firmas endas välja töötatud. „Eestis tehakse PVC kaarhalle vähe, enamik tootjaid toodab viilkatusega PVC halle,“ lausus Griffel. „Eestis küll müüakse PVC kaarhalle, aga need on sisse toodud Leedust või Hiinast. Meie halli karkass on tugevam. Teeme Soome turule halle, mille katuse ruutmeeter peab arvutuslikult taluma kuni 2,7 tonni raskust lumekoormust. Tegelikult kaarhall ei hoiagi lund peal, lumi libiseb lihtsalt alla.“

Nordhalli tooted on oma hinda väärt  Foto: OÜ Termet

Nordhalli kaarhall ei vaja vundamenti, kerghoone ankurdatakse vaiadega maa sisse. Oleneb halli suurusest, kulub selle paigaldamisele kaks-kolm päeva. PVC kate peab vastu 25 aastat. Nordhalli ruutmeetri keskmine hind jääb 64 euro kanti, näiteks kaarhall mõõtmetes 10 x 20 x 3 meetrit maksab ilma käibemaksuta 12 390 eurot.

Nordhalli mudelite laiused on 4, 6, 8, 10 ja 12 meetrit ning valmimas on 16 meetri laiuse kaarhalli tööjoonised. Halli pikkus, kõrgus, uste asukohad, PVC katte värv on kliendi otsustada. „Me ei tee masstoodangut, oleme paindlikud, tuleme kliendile vastu ja teeme nii-öelda rätsepaülikonda,“ rõhutas Griffel. „Oleme kaarhallile isegi rattad alla pannud, sest klient soovis, et halli saaks asfaltplatsil nihutada sinna, kuhu vaja.“

Termeti käive on viimastel aastatel püsinud ühe miljoni euro piires. Griffel möönis, et praegusel rendipinnal nad toodangu mahtu oluliselt tõsta ei saa. „Kuna siin pole laienemisruumi, plaanime ehitada uue tootmishoone,“ sõnas ta. „Krunt selleks on Elva linna veerel soetatud ja loodetavasti hakkame veel tänavu ehitama.“

Nordhalli kaarhallid sobivad hästi põllumajandusettevõtetele  Foto: OÜ Termet
Erki Oidermaa, OÜ Oidermaa Talu Seemnekeskus omanik ja juht

Meie pere on OÜlt Termet ostnud kaks PVC kattega Nordhalli. Kolm aastat tagasi soetatud 12 x 27 meetrist halli kasutame kombainikuurina. Eelmise aasta suvel panime üles 12 x 60 meetrise kaarhalli. Lähiajal käivitame seal küttepuude tootmise. See hall sai seetõttu ka tavalisest kõrgem tellitud.

Ostsime PVC kattega hallid, sest hind paneb asja paika – ruutmeetri hind on odavam kui plekkhallil. Meie valik langes Nordhalli mudelite peale, kuna nende karkass on korralik ja tugev, need on tehtud vastavalt meie kliimale. Meeldib ka see, et Nordhalli karkassi metalldetailid on nii seest kui väljast tsingitud. Täistsingitud tooted peavad kaua vastu. Ja loomulikult sai valikul oluliseks ka see, et tegu on Eesti tootega.

Et tegu on tugeva tootega, tõestab kasvõi see, et suur torm, mis meie kandist vana aasta lõpus üle käis, ei teinud kummalegi kaarhallile midagi liiga.

Mis on mis?

OÜ Termet

* Asutatud 29.05.2009

* Omanik ja tegevjuht Margus Griffel

* Toodab PVC kattega kaarhalle, Eesti turul müüakse neid Nordhalli ja Soome turul Landtekhall nime all

* 2019. aastal müüs Soome 130 ja koduturule 19 kaarhall

* 6 töötajat

* 2018. aastal oli käive 0,96 miljonit eurot ja kasum 0,15 miljonit eurot

* Gaselli TOP: 1228. koht (2019), 36. koht (2018)

* Alates 2016. aastast vastab tootmine EN 1090-1 standardile ja tooted kannavad CE märgistust

Hetkel kuum